Nafukovací jednorožec odnesl 5letou holčičku z řeckého pobřeží na širé moře. Zachránil ji kapitán trajektu

Nafukovací jednorožec odnesl 5letou holčičku z řeckého pobřeží na širé moře. Zachránil ji kapitán trajektu Zdroj: Greekcitytimes.com

Poblíž města Antirio v Korintském zálivu se v pondělí 24. srpna odehrálo velké drama. 5letá holčička si užívala příjemný den se svými rodiči na pláži. Stačila chvíle nepozornosti a dívka vybavená nafukovacími rukávky se vydala do vody a sedla si na nafukovacího jednorožce. Rodiče si jí všimli až tehdy, když byla za bójemi a proud ji unášel dál.

Rodiče spustili holčičku na pár minut z očí

O velkém štěstí v neštěstí mohou mluvit rodiče 5leté holčičky, kteří trávili letní dovolenou poblíž řeckého města Antirio. Stačilo, aby svou dcerku spustili pouze na pár minut z očí, a následně zažívali nejstrašnější chvíle svého života. 

Jejich holčička, která měla naštěstí nafukovací rukávky, vlezla do vody a sedla si na nafukovacího jednorožce. Jenže mořský proud byl tak silný, že ji i díky nepozornosti rodičů okamžitě odnesl na širé moře. Vyděšení rodiče viděli na moři svou dceru až tehdy, když minula bójky a plula na nafukovacím jednorožci dál. Nezbývalo jim nic jiného, než okamžitě zalarmovat pobřežní stráž. 

Posádce trajektu se podařilo dívku zachránit

Nejblíže dívce se naštěstí nalézal trajekt, který pravidelně pluje na trase řeckých přístavních měst Rio a Antirio. “Když jsem se blížil k přístavu Antirio, pobřežní stráž mě kontaktovala s tím, že bych měl míjet dítě na velkém nafukovacím kruhu,” popisuje kapitán trajektu Grigoris Karnesis. 

Zdroj: Greekcitytimes.com Tento muž následně malou holčičku na moři opravdu spatřil. Trajektem k ní musel připlout tak, aby nezpůsobil silné vlny, které by mohly pětiletou holčičku na nafukovacím jednorožci smést do moře a potopit. Naštěstí vše dopadlo dobře a posádce trajektu se podařilo holčičku zachránit.

Naštěstí vše dobře dopadlo

“Tato dívka však byla velmi vyděšená. Měla velký strach, protože proud byl opravdu silný. Navíc nemluvila a když jsme se k ní trajektem blížili, pouze beznadějně plakala,” říká dále kapitán trajektu.

Lidé, kteří se na trajektu plavili, se následně snažili zachráněnou holčičku rozveselovat. Dělali na ni legrační grimasy nebo jí říkali vtipy, aby se uvolnila a uklidnila. Po tomto stresujícím zážitku, který měl naštěstí šťastný konec, se opět shledala se svými rodiči.

Jeden z pasažérů trajektu natočil video, na kterém je jasně vidět, kterak malá holčička pluje na širém moři na nafukovacím jednorožci. Jde navíc o jasný důkaz pro všechny rodiče, aby své děti nespouštěli ani na chvíli z očí.

Autor:
Publikováno: 28. 8. 2020 10:00 Nahlásit obsah