Roční chlapeček Kristian ukončil první kolo chemoterapií: Tátovo gesto ohromilo Instagram

Roční chlapeček Kristian ukončil první kolo chemoterapií: Tátovo gesto ohromilo Instagram Zdroj: Instagram.com @kennyclutch_ Verified

Rakovina si nevybírá a bohužel postihuje i malé děti, jejichž život teprve začíná. Velká životní zkouška potkala také rodiče ročního Kristiana, který onemocněl leukémií. Když Kristian dokončil první kolo chemoterapií, jeho otec závěr léčby svého synka oslavil gestem, které dojalo celý internet.

Energický tanec jako oslava konce chemoterapií

Thomas „Clutch“ Kennith se živí jako instruktor tance. Když v loňském roce přidal na svůj instagramový profil nové video, na kterém vesele a energicky tančí, nešlo o jeho další běžný příspěvek. Toto video, v němž se ve freestylu zavlnil na píseň Ciary s názvem Level up, totiž pořídil v dětské nemocnici v americké Philadelphii. A to proto, že jeho roční synek Kristian měl po prvním kole chemoterapií a mohl se konečně po dlouhých 32 dnech vrátit domů.

Hudba a tanec působí na chlapce terapeuticky

Malému Kristianovi lékaři diagnostikovali vážnou formu leukémie loni v červnu. Právě proto musel v dětské nemocnici ve Philadelphii strávit celý měsíc, během kterého se podroboval sérii chemoterapií. Rodiče Thomas a Josilyne se svému synkovi snažili pobyt v nemocnici co nejvíc zpříjemnit, a to především hudbou.

„Hudba na mého synka působí více než terapeuticky. Kristian se vždy uklidní, když vedle něj někdo tancuje nebo mu zpívá. Proto mi přišlo přirozené jeho odchod z nemocnice oslavit právě tancem a hudbou, které má nejradši,“ vysvětluje Kristianův táta, který svým tancem svému synkovi doslova vykouzlil úsměv na tváři, ale i v duši.

Zdroj: Instagram.com @kennyclutch_ Verified

Táta si udržel pozitivitu i ve velmi těžkých chvílích

Thomasovo video zveřejněné na Instagramu mělo několikamilionový dosah a dojalo všechny, kteří jej zhlédli. Pozitivně na něj na svém instagramovém profilu reagovala i sama zpěvačka Ciara, která se později s malým Kristianem a jeho rodinou osobně setkala.

Tátovo gesto má hlubší poselství především pro všechny onkologické pacienty, kteří zrovna procházejí chemoterapií. Podstatná a inspirující je pro ně především Thomasova pozitivita, kterou si dokázal uchovat i ve velmi obtížné situaci, jako je těžké onemocnění vlastního dítěte.

„Chemoterapie musí stále absolvovat velká spousta lidí. Právě pro některé z nich bylo a je inspirující naše video. Lidé mi píšou, že i díky němu mají stále chuť bojovat. A to je hlavní poselství: Nikdy se nevzdávat a nad nemocí zvítězit,“ upozorňuje Thomas.

Je to už více než rok, co si malý Kristian prošel léčbou leukémie. Nyní je z něj dvouletý usměvavý chlapeček, který se těší ze svého života a užívá si dětství plnými doušky. Doufáme, že i nadále bude jeho život naplněný samým štěstím. Že se Kristianovi skutečně daří, dokumentuje ostatně také jeho táta na Instagramu.

Autor:
Publikováno: 8. 11. 2019 13:59 Nahlásit obsah