Tohle dokázal obyčejný polibek: Malá holčička se kvůli němu ocitla na pokraji smrti

Tohle dokázal obyčejný polibek: Malá holčička se kvůli němu ocitla na pokraji smrti Zdroj: Metro.co.uk

I jeden nevinný polibek může mít pro malé dítě naprosto fatální následky. Toto varování sdíleli na sociální síti vystrašení rodiče roční Kaylah Merritové poté, co se ocitla na pokraji smrti. A kvůli čemu? Její příbuzný ji políbil na pusinku i přes to, že měl na rtech opar.

Nevinný polibek se proměnil v boj o život

Čtyři dny po tomto zdánlivě nevinném polibku byla malá Kaylah hospitalizována v nemocnici v britském Darlingtonu. Měla totiž po celém tělíčku fialovou vyrážku a trápily ji nesnesitelné bolesti. Lékaři její onemocnění diagnostikovali jako herpetický ekzém, tedy jako virovou infekci způsobenou herpes virem.

Zdroj: Metro.co.uk „Když jsem si těch flíčků na těle své dcery poprvé všimla, byla jsem strašně vyděšená. Myslela jsem si, že má meningitidu. Okamžitě jsem věděla, že ji musíme vzít do nemocnice. Lékaři nám zde řekli, že ji někdo s oparem na rtu musel políbit přímo na pusinku. A protože imunitní systém dětí není ještě dostatečně silný, vyvinulo se to v tuto vyrážku,“ popisuje zdravotní útrapy své malé dcerky její maminka.

Aby se Kaylah uzdravila, dostala celkem dvě dávky antibiotik. Pokožku jejího tělíčka musel zdravotní personál a následně i její rodiče mazat několika speciálními druhy krémů. Díky tomu se kůže zklidnila a Kaylah již tolik netrpěla bolestmi.

Virus způsobující opary na rtu umí být velmi nebezpečný

Tento příběh je důkazem toho, že herpetické viry se neprojevují jenom jako opary na rtu. Tyto viry mají na svědomí obrovské množství různých onemocnění, a to včetně velmi závažných komplikací jako v případě malé Kaylah, která onemocněla herpetickým ekzémem.

Zdroj: Shutterstock.com Za herpetický ekzém je stejně jako za opar na rtu zodpovědný HSV1 (Herpes Simplex Virus 1). Pokud se s tímto virem setká velmi malé dítě, které ještě nemá dostatečně vyvinutý imunitní systém, může být jeho tělo k rozvoji infekce mnohem náchylnější.

Hlavní znaky herpetického ekzému jsou následující: vyrážka (často po celém těle), puchýřky, vysoká horečka a zduřené uzliny. Toto onemocnění může být dokonce až smrtelné.

Autor:
Publikováno: 24. 1. 2019 13:13 Nahlásit obsah
Loading...