Tornádo na Jižní Moravě má šest obětí. Zemřela bohužel i 2,5letá holčička

Tornádo na Jižní Moravě má šest obětí. Zemřela bohužel i 2,5letá holčička Zdroj: Shutterstock

Čtvrteční bouře s tornádem, která zpustošila sedm obcí na jihu Moravy, má bohužel šestou oběť. Jak potvrdila Fakultní nemocnice Brno, v pátek 25. června zde na následky zranění zemřela teprve 2,5letá holčička.

Bouře s tornádem, která ve čtvrtek 24. června postihla několik obcí na Břeclavsku a Hodonínsku, si vyžádala nejen obrovské materiální škody. Stovky lidí byly v důsledku řádění tornáda zraněných, z nichž desítky byly hospitalizovány v nemocnicích.

Čtvrteční událost se bohužel neobešla bez obětí na životech. Podle zjištění ČTK se poslední, šestou obětí tornáda stala 2,5letá holčička, která zemřela na následky zranění v brněnské Fakultní nemocnici.

“Mohu potvrdit, že v pátek večer u nás zemřela další oběť po čtvrtečním zásahu tornáda. Vzhledem k věku oběti ale nebudeme více zveřejňovat,” uvedla pro ČTK mluvčí fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá.

Malou holčičku zavalily sutiny rodinného domu, který se zřítil v hodonínském Pánově. Její maminka, která dívenku během řádění tornáda držela v náručí a snažila se ji do poslední chvíle ochránit, je hospitalizována v těžkém stavu v nemocnici. Tragédie je o to větší, že zemřel také holčičin dědeček, a to ve chvíli, kdy rodinný dům rozmetalo tornádo.

V důsledku řádění tornáda skončila v nemocnici zhruba desítka dětí ze zasažených obcí. Další stovky školáků a předškoláků tornádo zažily na vlastní kůži. Jak upozorňují psychologové, trauma z katastrofy je může velmi poznamenat. Podle nich by měli rodiče své děti důkladně sledovat, protože v následujících týdnech se u nich může trauma ještě více prohlubovat. V tom případě budou potřebovat odbornou psychologickou pomoc.

Zdroj: ČTK, Blesk

Autor:
Publikováno: 28. 6. 2021 12:57 Nahlásit obsah