Kategorie Jižní Morava

Článek
Ewa Farna prozradila svůj vztah k Brnu: Je to boží město!
Ewa Farna prozradila svůj vztah k Brnu: Je to boží město! Ač polsko-česká zpěvačka Ewa Farna pochází z těšínského Slezska a nyní jako “náplava” zakotvila u Prahy, prozradila, že má ve svém srdci také Brno. O tom, že si jihomoravskou metropoli velmi oblíbila a nedá na ni dopustit, se rozepsala i na svém Instagramu. Brno je podle Ewy Farne boží.
Článek
Radovan z Lužic natočil blížící se tornádo. Jeho video ukazuje neskutečnou sílu živlu
Radovan z Lužic natočil blížící se tornádo. Jeho video ukazuje neskutečnou sílu živlu Autentické video pořízené ve čtvrtek 24. června v jihomoravských Lužicích obletělo celé Česko. Jeho autorem je místní muž Radovan, který pořídil neskutečné záběry trvající 1 minutu a 39 sekund. Jeho video s blížícím se tornádem zveřejnili na svém twitterovém účtu policisté, kterým jej Radovan osobně přinesl.
Článek
Tornádo na Jižní Moravě má šest obětí. Zemřela bohužel i 2,5letá holčička
Tornádo na Jižní Moravě má šest obětí. Zemřela bohužel i 2,5letá holčička Čtvrteční bouře s tornádem, která zpustošila sedm obcí na jihu Moravy, má bohužel šestou oběť. Jak potvrdila Fakultní nemocnice Brno, v pátek 25. června zde na následky zranění zemřela teprve 2,5letá holčička.
Článek
Tornádo na Jižní Moravě: Jak pomoci lidem ze zasažených obcí?
Tornádo na Jižní Moravě: Jak pomoci lidem ze zasažených obcí? Jižní Moravou se ve čtvrtek 24. června večer prohnalo jedno z nejničivějších tornád v historii naší země. Kromě velkých škod na majetku si vyžádalo stovky zraněných a bohužel i několik mrtvých. Nejzasaženější jsou obce na Hodonínsku a Břeclavsku. Jakým způsobem můžete lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou, aktuálně pomoci?
Článek
Na jižní Moravě začíná test chytré karantény. Pokud se osvědčí, využije se v celém Česku
Na jižní Moravě začíná test chytré karantény. Pokud se osvědčí, využije se v celém Česku Na jižní Moravě v pondělí 30. března odstartovalo testování chytré karantény. Tento projekt má pomoci v boji proti novému koronaviru. V případě, že se osvědčí v praxi, mohla by chytrá karanténa v tuzemsku nahradit dosud platná omezení, která lidem komplikují život a která neblaze ovlivňují českou ekonomiku.