V 31 letech zemřela kanadská krasobruslařka Alexandra Paulová. Osudnou jí byla autonehoda

V 31 letech zemřela kanadská krasobruslařka Alexandra Paulová. Osudnou jí byla autonehoda Zdroj: Shutterstock

Svět krasobruslení zasáhla velmi smutná zpráva. V úterý 22. srpna 2023 zemřela nečekaně při dopravní nehodě kanadská krasobruslařka Alexandra Paulová. Bylo jí pouhých 31 let. Jak uvedla policie, Alexandra Paulová dopravní nehodu nezavinila, ale stala se její zbytečnou obětí.

Bývalá kanadská krasobruslařka stála se svým automobilem ve města Melancthon v Ontariu v koloně, když do jejího vozu a dalších pěti aut narazilo nákladní auto. Naneštěstí Alexandra Paulová necestovala sama, ale vezla s sebou i svého malého syna.

Ihned po této nehodě byla Alexandra Paulová prohlášena za mrtvou. Její dítě rychlá záchranná služba převezla do nedaleké dětské nemocnice, kde bylo ošetřeno. Momentálně se nachází mimo ohrožení života.

“S těžkým srdcem oznamujeme náhlý odchod členky naší krasobruslařské komunity Alexandry Paulové. Byla to zářivá hvězda na ledě i mimo něj. Alexandřino odhodlání, vášeň a pozoruhodný talent zanechal ve světě krasobruslení nesmazatelnou stopu,” informoval na svém Instagramu o smrti Alexandry Paulové kanadský krasobruslařský svaz Skate Canada.

Od roku 2009 tvořila Alexandra Paulová hvězdnou krasobruslařskou dvojici se svým budoucím manželem Mitchellem Islamem. V roce 2010 získali stříbro na juniorském mistrovství světa. Společně vybojovali několik dalších mezinárodních medailí, získali tři medaile z kanadského krasobruslařského šampionátu a v roce 2014 se účastnili zimních olympijských her v Soči, kde v soutěži tanečních párů obsadili 18. místo.

Alexandra Paulová ukončila svou sportovní kariéru v roce 2016, kdy dostudovala práva a začala pracovat jako obhájkyně. V roce 2021 se provdala za Mitchella Islama, o rok později se manželům narodil syn Charles. Jejich rodinné štěstí bylo bohužel velmi krátké, neboť jej 22. srpna 2023 navždy přerušila osudná autonehoda.

Zdroj: Theguardian.com, News.sky.com, Instagram.com/skate_canada, Wikipedia.org

Autor:
Publikováno: 30. 8. 2023 12:53 Nahlásit obsah