Válečný veterán Jim Annis vyrábí každé Vánoce dětem v nouzi hračky: Dělá to už padesát let

Válečný veterán Jim Annis vyrábí každé Vánoce dětem v nouzi hračky: Dělá to už padesát let Zdroj: Shutterstock.com

Snad každé dítě se nemůže dočkat toho, až bude během Štědrého večera rozbalovat pod stromečkem dárky. Jsou tu však děti, které takové štěstí nemají. Právě toho si je vědom americký válečný veterán Jim Annis, který už padesátým rokem tráví část prosince tím, že dětem v nouzi vlastnoručně vyrábí dřevěné hračky.

Novodobý Santa Claus vyřezává dětem autíčka i panenky

Válečný veterán Jim Annis je doslova ztělesněním Santa Clause, nebo chcete-li Ježíška. Posledních padesát let se vlastnoručně v průběhu prosince pouští do výroby dřevěných hraček, které následně věnuje Armádě spásy působící v americkém městě Sanford.

Zdroj: YouTube.com Tato organizace, která lidem v nouzi poskytuje jídlo, teplé oblečení i přikrývky, si vánoční svátky bez Jimových hraček rozhodně nedokáže představit. Jeho ručně vyřezávaná autíčka, ale i panenky, zvířátka či stavebnice, dokážou vykouzlit úsměv na tváři dětem, které se se svými rodiči nacházejí v nelehké životní situaci.

Jim Annis prožil v dětství Vánoce bez dárků

Jim Annis dostává na výrobu hraček dřevěné odřezky od svých známých či sousedů. Další materiál si ovšem kupuje sám. Každoročně jej jeho neuvěřitelný počin vyjde na tisíc dolarů. Nejde mu ovšem o peníze. Přeje si, aby všechny děti mohly být o Vánocích šťastné.

Zdroj: YouTube.com „Sám znám ten pocit, když o Vánocích nic nedostanete. I když můj táta pracoval, nevydělával moc peněz. Pro naši rodinu bylo velmi těžké prožít plnohodnotně Vánoce s pěti dětmi,“ vysvětlil Jim důvod, kvůli kterému pomáhá už padesát let dětem v nouzi.

Největší odměnou je pro něj dětský úsměv

Tento americký veterán dokáže se dřevem neuvěřitelné kousky. Jak sám říká, doufá, že ve své tradici bude moci co nejdéle pokračovat. „Budu pro děti vyrábět hračky, dokud se mi nezačnou kroutit prsty na rukou. Dost lidí se mě navíc ptá, kolik za tento počin dostávám. Všem ovšem vysvětluji, že moje největší odměna je, když vidím úsměv na tvářích dětí,“ říká Jim Annis, který je stále plný životního elánu.

Autor:
Publikováno: 18. 12. 2019 10:32 Nahlásit obsah