Kategorie Tradice

Článek
Vánoční jídla ve světě: Co nesmí chybět na štědrovečerním stole?
Vánoční jídla ve světě: Co nesmí chybět na štědrovečerním stole? Vánoční jídla ve světě jsou různorodá, na štědrovečerním stole se tak nemusíte setkat pouze s houbovým kubou, rybí polévkou nebo smaženým kaprem s bramborovým salátem. Zajímá vás, na jakých jídlech si o Vánocích pochutnávají třeba v Itálii, Španělsku, Řecku nebo ve Velké Británii? Tak čtěte dále!
Článek
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam?
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam? A po roce to tu máme zase. Blíží se advent, který nám bude odpočítávat posledních pár týdnů do Štědrého dne. S adventem se pak pojí mnoho vánočních tradic, z nichž jednou z nich je zapalování svíček na adventním věnci. Odkud se však tato tradice vzala a proč vlastně svíčky zapalujeme?
Článek
Tradiční vikingská svatba, která se v Norsku konala po 1000 letech. Nezapomenutelný zážitek pro novomanžele i svatebčany
Tradiční vikingská svatba, která se v Norsku konala po 1000 letech. Nezapomenutelný zážitek pro novomanžele i svatebčany Svatební den by měl být okamžikem, na který se jen tak nezapomene. Věřte, že o téhle svatbě se bude mluvit ještě pěkně dlouho. Pár z Norska, jehož příběh vám dnes přinášíme, výměnu slibu pojal po svém, a tak se v Norsku po tisíci letech znovu konala pravá vikingská svatba.
Článek
No tohle! Šokující milostné tradice z celého světa
No tohle! Šokující milostné tradice z celého světa Na celém světě existuje nespočet kultur, jejichž tradice se od sebe často liší. Nejvíce nás dokážou šokovat ty milostné. Na rozdíl od naší kultury, kterou utvářelo přísné křesťanství, se africké, či asijské kultury s puritánstvím rozhodně hlavu nedělají. Připravili jsme pro vás osmičku milostných tradic z celého světa, které vás dozajista překvapí.
Článek
Bhútán: Jak slaví obyvatelé Země hřmícího draka
Bhútán: Jak slaví obyvatelé Země hřmícího draka Bhútánci se velmi rádi veselí. Jak jinak si vysvětlit, že v tak malé zemi proběhne každý měsíc hned několik festivalů najednou? Kdo by však čekal moderní hudbu burácející z obřích repráků, bude zřejmě nepříjemně překvapen. Bhútánské slavnosti Tsechu mají hlavně duchovní rozměr.
Článek
Netradiční recepty na jednoduché vánoční cukroví
Netradiční recepty na jednoduché vánoční cukroví Vánoční svátky se nám kvapem blíží. Všichni se jistě těší na vánoční tradice, pohádky a mlsání. K Vánocům ale neodmyslitelně patří i předvánoční nakupování, uklízení a pečení cukroví. Pečení zabere spoustu…
Článek
Bláznivé vánoční tradice
Bláznivé vánoční tradice Vánoce slaví miliony lidí po celém světě. Každý národ a každá kultura k nim však přistupuje trošku jinak. Sesbírali jsme pro vás 11 těch nejpodivnějších vánočních tradic.
(3) Načíst více