11 partnerských poloh ve spánku: Co všechno řeknou o kvalitě vašeho vztahu?

11 partnerských poloh ve spánku: Co všechno řeknou o kvalitě vašeho vztahu? Zdroj: Shutterstock.com

Poloha, ve které vedle svého partnera usínáte a poté celou noc spíte, toho o vašem partnerském vztahu řekne opravdu hodně. Všechno, co děláte při usínání a během spánku, se totiž děje podvědomě. A právě přesná poloha ve spánku dokáže odhalit, jestli vám to s partnerem skutečně klape, nebo ne.

Poloha lžičky

Zdroj: Shutterstock.com Při této poloze je zřejmé, že váš partner zaujímá vůči vám ve vztahu ochranitelský postoj. Tato poloha je rovněž znakem zdravého, harmonického vztahu, ve kterém hraje důležitou roli vzájemná důvěra. Poloha lžičky se nejčastěji objevuje během spánku v čerstvých vztazích. V případě partnerů, kteří jsou spolu již několik let, není tak častá.

Poloha volné lžičky

Zdroj: Shutterstock.com Právě pro páry, kteří na začátku svého vztahu společně spali v poloze lžičky, je po pár měsících chození typická poloha volné lžičky. Při této poloze vyskytující se u vztahů, které procházejí zdravým vývojem, vesměs muž ženě podvědomě říká: „Jsem tady pro tebe a vždy se na mě můžeš ve všem spolehnout.“

Poloha obrácené lžičky

Zdroj: Shutterstock.com Poloha obrácené lžičky, kdy se do ochranitelské pozice dostává žena, je opět velmi častá u čerstvě zamilovaných párů. Tato poloha vyjadřuje vzájemnou důvěru a také potřebu cítit jeden druhého.

Poloha klíče

Zdroj: Shutterstock.com

Tato poloha, při níž jsou partneři navzájem propojeni, je mimořádně důvěrná. Většinou se objevuje na začátku citově intenzivního vztahu. Někteří partneři v této pozici usínají a spí i během následujících měsíců a let, což naznačuje, že jsou na sobě velmi závislí.

Rotující poloha

Zdroj: Littlethings.com S partnerem nejprve usínáte v těsném objetí, po několika desítkách minut se od sebe podvědomě odvinete a spíte v uvolněné pozici. Tato rotující poloha je pro váš vztah zdravější než poloha klíče. Pokud s partnerem pravidelně spíte v rotující pozici, dosáhli jste rovnováhy mezi vzájemnou důvěrou a nezávislostí. To znamená, že spolu tvoříte dokonalý pár a zároveň nezapomínáte ani na svou vlastní individualitu.

Poloha milovníků svobody

Zdroj: Shutterstock.com Při této poloze spí partneři zády k sobě. I když to na první pohled vypadá neromanticky, tato pozice nemusí být vůbec špatná, zvlášť když se partneři cítí být spolu navzájem propojeni. Tato poloha při spánku má pro kvalitu vztahu následující výklad: partneři se cítí vzájemně blízcí, ale propagují ve svém vztahu také určitou nezávislost.

Pronásledovací poloha

Zdroj: Shutterstock.com

Na první pohled vypadá jako poloha lžíce, ale zdání klame. V zásadě je to tak, že jeden z partnerů si lehnul zády na opačnou stranu postele a druhý se k němu pevně přitisknul, aby spolu zůstali propojeni. O samotné kvalitě jejich vztahu to vypovídá mnohé.

Obrácená poloha s přitisknutými zády

Zdroj: Shutterstock.com Tento typ polohy při spánku je typický pro páry, které mají už něco za sebou, ale stále vyhledávají vzájemnou blízkost. A ač každý z nich inklinuje k nezávislosti, rád vždy cítí doteky a vůni svého partnera.

Poloha spaní na hrudi

Zdroj: Shutterstock.com

Při této pozici spí zpravidla žena na hrudi svého partnera. Tato pozice vypovídá o tom, že je pro vztah velmi důležitá vzájemná důvěra. Muž se navíc ve vztahu chová jako ochránce a jeho partnerka při něm zažívá pocit jistoty a bezpečí.

Poloha dvou sólistů

Zdroj: Shutterstock.com Při poloze dvou sólistů spí každý z partnerů na své straně postele, a to v pozici, jako by ležel v lůžku sám a k nikomu dalšímu nepatřil. Tato poloha se nejčastěji objevuje po bouřlivé hádce nebo v době partnerské krize.

Poloha hvězdice

Zdroj: Shutterstock.com Pokud váš partner zaujímá při spaní polohu hvězdice a uzurpuje si v posteli většinu místa jenom pro sebe, je to od něj velmi sobecké. Zvlášť když má tendenci vás vytlačovat úplně z postele. Odborníci na řeč těla říkají, že člověk, který při spaní přebírá většinu místa, chce mít i ve vztazích navrch. A právě tato jeho vlastnost může způsobovat řadu partnerských problémů.

Autor:
Publikováno: 22. 2. 2019 14:00 Nahlásit obsah