Zemřel tvůrce legendární vánoční reklamy. Prasátko se zahnutými zuby nahoru už neuvidí

Zemřel tvůrce legendární vánoční reklamy. Prasátko se zahnutými zuby nahoru už neuvidí Zdroj: Shutterstock

“Ne, ne, nemusím, já už ho vidím!” Kdo by neznal tuto hlášku z legendární vánoční reklamy na Kofolu? Autorem tohoto spotu, který patří k symbolům českých Vánoc, byl kreativec a marketér Robert Peňažka, který se letos bohužel na prasátko se zahnutými zuby nahoru už nepodívá. V úterý 1. listopadu 2022 podlehl dlouhé a těžké nemoci.

Autor slavné vánoční reklamy s holčičkou, tatínkem a prasátkem, Robert Peňažka, zemřel po dlouhé nemoci v úterý 1. listopadu 2022. Bylo mu pouhých 50 let. Tento kreativec a marketér se do povědomí české veřejnosti zapsat zejména legendární vánoční reklamou, kterou pro Kofolu vytvořil v roce 2003. 

Tento vánoční spot vám snad nemusíme ani představovat. Roztomilá čtyřletá holčička se v lese při řezání vánočního stromku svého táty ptá, zda bude mít zlaté prasátko “velký zahnutý zuby nahoru”. Jak tato reklama, která nesmí o vánočních svátcích chybět v českých televizích, pokračuje, určitě sami víte.

“U Kofoly vůbec nebyl záměr vytvořit legendární kampaň, ale záměr byl přijít s dobrou vánoční kampaní. To je ta hlavní ingredience. Když to uděláš dobře, tak se ti to vrátí a má to šanci stát se legendou," uvedl Robert Peňažka v podcastu MH Minutes časopisu Marketing & Media. 

Robert Peňažka, který se narodil v roce 1972, vyrůstal v bulharské Sofii a americkém New Yorku. V dospělosti profesně cílil na reklamu. Pracoval pro takové značky jako je Oskar, Budvar či Kofola, pro kterou právě vytvořil i notoricky známou reklamu o zlatém prasátku.

Peňažkova reklama na Kofolu z roku 2003 se stala ikonou českých Vánoc. Tento spot, který navazuje na symboliku kouzelného zlatého prasátka, které chce na Štědrý večer vidět každý, v letošním roce už Robert Peňážka bohužel nezhlédne. 

Zdroj:  Mam.cz, Magazin.aktualne.cz
Autor:
Publikováno: 4. 11. 2022 12:42 Nahlásit obsah