Zemřel herec John Beasley z oblíbeného seriálu Everwood. Bylo mu 79 let

Zemřel herec John Beasley z oblíbeného seriálu Everwood. Bylo mu 79 let Zdroj: Shutterstock

V úterý 30. května 2023 odešel na věčnost slavný americký herec John Beasley, který se celosvětově proslavil zvláště díky roli Irva Harpera v oblíbeném televizním seriálu Everwood. Ve věku 79 let zemřel v nemocnici v Omaze, která se nachází v americkém státě Nebraska.

“Můj drahý přítel John Beasley zemřel. Jeho vyprávění dalo Everwoodu duši. Jeho herectví dalo Everwoodu vážnost. Jeho přátelství mi dalo smích a radost. Toho muže jsem tak miloval. Odpočívej v pokoji, můj bratře,” napsal na Twitteru herec Treat Williams, který v seriálu Everwood hrál hlavní roli charismatického a laskavého doktora Andyho Browna.

Zesnulý herec John Beasley nejvíce zazářil právě ve slavném televizním seriálu Everwood o stejnojmenném městečku ležícím uprostřed Skalistých hor v americkém Coloradu. Celkem ve čtyř sériích, které se natáčely v letech 2002 až 2006, ztvárnil roli Irva Harpera.

John Beasley se narodil v Omaze v Nebrasce 26. června 1943. Svou hereckou kariéru odstartoval, až když mu bylo 45 let. Debutoval konkrétně v krátkometrážním dramatickém seriálu Brewster´s Place televizní stanice ABC, kde po jeho boku hrála Oprah Winfreyová.

Kromě Městečka Everwood zářil John Beasley také v dalších seriálech. A to například Kriminálka Las Vegas, Soudkyně Amy, Treme, Kriminálka Miami, Námořní vyšetřovací služba nebo The Soul Man. Vidět jste jej mohli také v desítkách filmů - jde například o Téměř dokonalý zločin (2000), Nejhorší obavy (2002) nebo Žhářka (2022).

Zdroj: Tvline.com, Deadline.com, Wikipedia.org, Twitter.com

Autor:
Publikováno: 7. 6. 2023 10:54 Nahlásit obsah