Zemřela hvězda Policejní akademie. Herec George R. Robertson, který ztvárnil komisaře Hursta, měl 89 let

Zemřela hvězda Policejní akademie. Herec George R. Robertson, který ztvárnil komisaře Hursta, měl 89 let Zdroj: Shutterstock

Fanoušky legendární filmové série Policejní akademie zasáhla velmi smutná zpráva. V 89 letech naposledy vydechl kanadský herec George R. Robertson, který ztvárnil roli komisaře Henryho Hursta. Slavný herec zemřel již 29. ledna 2023, nicméně blízcí pozůstalí tuto zprávu před veřejností takřka týden tajili.

Kanadský herec George R. Robertson, jehož nejslavnější rolí byl velitel Hurst z Policejní akademie, zemřel v neděli 29. ledna 2023 ve fakultní nemocnici v kanadském Torontu. Bylo mu 89 let, a dožil se tedy požehnaného věku.

O úmrtí slavného herce informovala takřka s týdenním zpožděním jeho rodina. Pozůstalí uvedli, že George R. Robertson zemřel v Sunnybrook Health Sciences Center v Torontu, další podrobnosti o příčině hercova odchodu z tohoto světa již nezmínili.

“Manžel, otec, dědeček, herec, spisovatel, malíř a humanitární pracovník George se 29. ledna 2023 rozloučil s tímto světem v obklopení své milující rodiny. Zanechává za sebou výrazný odkaz svých úspěchů. Skvělou kariéru na jevišti, ve filmech a televizi,” informovala o smrti herecké legendy jeho truchlící rodina.

Kanadský herec George R. Robertson se narodil 20. dubna 1933 v Ontariu. Ve světě filmu debutoval v roce 1969 vedlejší rolí ve snímku Rosemary má děťátko. Jako herec se proslavil zejména rolí komisaře Henryho Hursta ve slavné filmové sérii Policejní akademie, jejíž první snímek se natáčel v roce 1984. Vidět jste jej mohli také ve filmech JFK, Dům pro Irene, Vražda v Bílém domě nebo Malé oběti. 

Zdroj: Shutterstock Herec George R. Robertson na tomto světě zanechal 61letou ženu Adele a dcery Sarah a Ellen s rodinou. Odchod této herecké legendy bolestně zasáhl také spoustu jeho přátel, kolegů z branže a fanoušků. Čest jeho památce!

Zdroj: Deadline.com, Hollywoodreporter.com
Autor:
Publikováno: 9. 2. 2023 07:34 Nahlásit obsah