Zemřela slavná herečka z legendárního seriálu M*A*S*H. Judy Farrellová měla 84 let

Zemřela slavná herečka z legendárního seriálu M*A*S*H. Judy Farrellová měla 84 let Zdroj: Shutterstock

Fanoušky legendárního seriálu M*A*S*H zastihla smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřela v neděli 2. dubna 2023 americká herečka Judy Farrellová, která ztvárnila roli zdravotní sestry Able. Tato herecká ikona odešla na věčnost v důsledku mrtvice.

Jak uvádí zpravodajský portál TMZ, Judy Farrellová zemřela v neděli 2. dubna 2023 poté, co před devíti dny prodělala mrtvici. Slavná herečka po mrtvici vnímala a byla schopná stisknout ruce svých blízkých, ovšem nemohla již mluvit. Na věčnost však bohužel odešla v požehnaných 84 letech.

Americká herečka Judy Farrellová se celosvětově proslavila zejména rolí zdravotní sestry Able v legendárním protiválečném komediálním seriálu M*A*S*H, který se odehrává během války v Koreji v 50. letech 20. století. Před kamerami se objevila celkem v devíti dílech, když se starala o pacienty v Mobile Army Surgical Hospital.

“Judy byla nejkrásnější žena - uvnitř i navenek. Vyrůstaly jsme spolu. Byly jsme rodina. Je to bolestná ztráta, ale vždy budu mít v paměti její krásu. Odpočívej v pokoji, sestro Able,” řekla pro list Entertainment Weekly herečka Loretta Switová, která v seriálu M*A*S*H hrála ráznou vrchní zdravotní sestru, majorku Margaret Houlihanovou zvanou Šťabajznu.

Během natáčení televizního seriálu M*A*S*H, který se točil v letech 1972 až 1983, hrála Judy Farrellová po boku svého tehdejšího manžela Mika Farrella, představitele kapitána B. J. Hunnicutta. S Farrellem se v roce 1983 rozvedla a o dva roky později pojala za muže herce Joea Bratchera, s nímž má dvě děti.

Kromě seriálu M*A*S*H Judy Farrellová hrála také v amerických televizních klasikách Get Smart, The Partidge Family nebo Quincy, ME. Objevila se rovněž ve filmech Kmen Andromeda (1971), JW Coop (1972), Chapter Two (1979) či Dlouhodobý vztah (2006).

Zdroj: TMZmz.com, Variety.com, En.wikipedia.org

Autor:
Publikováno: 5. 4. 2023 12:44 Nahlásit obsah