7 čisticích zlozvyků, které nadělají více škody než užitku

7 čisticích zlozvyků, které nadělají více škody než užitku Zdroj: Shutterstock

Vysávání, utírání prachu, mytí nádobí – to vše děláme téměř denně. I přesto, že se váš domov blízká čistotou, všude okolo mohou být bakterie, které nevědomky šíříte kolem sebe a škodíte svému zdraví. Proto byste si měli dávat pozor na těchto sedm čisticích „hříchů“.

Používáte starou houbu

Dokonce i poté, co jste ji použili dvakrát nebo třikrát, ve vaší houbě se mohou tvořit bakterie, které poté šíříte všude, kde jste se houbou dotkli. Bakterie zničíte tak, že dáte denně houbu do mikrovlnné trouby alespoň na jednu minutu nebo do myčky na cyklus sušení.

Příbory ve stejném směru

Pokud vložíte příbory do myčky, lžíce a vidličky dejte rukojetí dolů, jinak se neodstraní všechny zbytky jídla. Naopak nůž rukojetí nahoru, protože při vyndávání byste se mohli pořezat.

Zdroj: Shutterstock

Míchání čisticích prostředků

Čisticí prostředky obsahují chemikálie, které mohou způsobit nebezpečné reakce na vaší pokožce. Proto se držte jednotlivých instrukcí, které na sobě každý přípravek jistě má a nemíchejte několik prostředků dohromady.

Čištění bez rukavic

Souvisí to také s předešlým bodem, kdy by se neměly míchat různé čisticí prostředky dohromady. Pokud nepoužíváte rukavice, představte si, co všechny tyto chemikálie mohou vašim rukám způsobit. Měli byste proto používat gumové rukavice, které zanechají vaše ruce čisté a jemné.

Štětka na toaletě

Štětka na WC je ideálním místem pro růst bakterií, pokud ji do držáku vložíte ještě mokrou. Pokud ji tedy použijete, dejte ji mezi záchodovou mísu a prkénko a nechte uschnout, až poté dejte na své místo.

Zdroj: Shutterstock

Čisticí prostředek okamžitě utíráte

Jistě, chcete mít úklid co nejrychleji hotový, jenže v některých případech je lepší chvíli počkat. Když nanesete dezinfekční prostředek, vyčkejte alespoň 30 sekund a až poté jej setřete. Pokud jej tam necháte kratší dobu, nedokáže zničit všechny bakterie.

Používání okeny na všechno

I když je to velmi účinný prostředek, ne na všechno se hodí. Přenechejte okenu jen na čištění opravdových skel a na ostatní nábytek použijte prostředek, který je pro ně přímo určen.

Autor:
Publikováno: 8. 2. 2022 17:54 Nahlásit obsah