Kategorie Diy

Článek
Vyrobte si zahradní houpačku svépomocí: Z palet, pneumatiky i starého křesla
Vyrobte si zahradní houpačku svépomocí: Z palet, pneumatiky i starého křesla Krásné jarní počasí nás vyzývá k tomu, abychom co nejvíce času trávili na čerstvém vzduchu. Zvlášť pokud máte zahradu, je to pro vás v současné době velká výhoda. Chcete si svou zahradu ještě více zvelebit, aby se vás zde příjemně odpočívalo? V tom případě vám nesmí chybět zahradní houpačka, kterou si můžete vyrobit i svépomocí.
Článek
Klíšťata jsou opět aktivní. Odpuďte je účinnými domácími repelenty
Klíšťata jsou opět aktivní. Odpuďte je účinnými domácími repelenty Nemusíte chodit na procházku do přírody, stačí, když se projdete po zahradě. Z pobytu pod širým nebem si můžete odnést nemilou památku v podobě přisátého klíštěte. Tento parazit bývá přenašečem vážných onemocnění, proto byste se před ním měli chránit. Kromě chemických přípravků proti nim skvěle fungují domácí repelenty. Jak si je připravit?
Článek
Založte si bylinkovou zahrádku. Duben je ideálním obdobím
Založte si bylinkovou zahrádku. Duben je ideálním obdobím Jaro na zahradě každý z nás využívá jiným způsobem. Na záhon si tak můžete vysít třeba špenát či hrášek nebo vysázet jahody. Přemýšleli jste už ale o tom, že byste si založili bylinkovou zahrádku? Právě duben je tím vhodným obdobím. Aromatické bylinky, které vám na tomto záhonku porostou, následně oceníte v kuchyni.
Článek
Studentka Ashley Lawrence šije roušky pro neslyšící: Mohou tak lépe odezírat ze rtů
Studentka Ashley Lawrence šije roušky pro neslyšící: Mohou tak lépe odezírat ze rtů Nošení roušek v tuto chvíli dělá velké problémy neslyšícím a nedoslýchavým lidem. V důsledku toho, že rouška zahaluje podstatnou část jejich tváře i tváře druhých, mají značný problém s komunikací. Na tento fakt se zaměřila americká studentka Ashley Lawrence, která pro neslyšící a jejich nejbližší šije praktické roušky.
Článek
Zdobení velikonočních vajíček na Bílou sobotu: Vyzkoušejte ubrouskovou techniku, washi pásky nebo drátkování
Zdobení velikonočních vajíček na Bílou sobotu: Vyzkoušejte ubrouskovou techniku, washi pásky nebo drátkování Dodržujete rádi velikonoční tradice? V tom případě se na Bílou sobotu pusťte do barvení a zdobení vajíček, bez kterých si nikdo z nás nedokáže představit Červené pondělí. Co se velikonočních vajec týče, můžete využít hned několik technik. Pro inspiraci vám přinášíme ty nejoblíbenější.
Článek
Velikonoční osení na poslední chvíli: Vysaďte řeřichu, hořčici nebo hrách
Velikonoční osení na poslední chvíli: Vysaďte řeřichu, hořčici nebo hrách Jarní zelené osení patří mezi tradiční velikonoční dekorace. Pokud jste do misky zapomněli vysít ječmen nebo pšenici, toto obilí vám již do Velikonoc nevyklíčí. Zkuste si však velikonoční osení vypěstovat z řeřichy, čočky či hořčice. Svěží zelené osení ozdobené kuřátky či velikonočními zápichy získáte již za tři dny.
Článek
Jak vyrobit domácí droždí: Postačí vám brambory, pivo nebo jablko
Jak vyrobit domácí droždí: Postačí vám brambory, pivo nebo jablko Sehnat v současné době droždí v obchodě je přímo nadlidská záležitost. Ve většině regálů nenajdete kvasnice v čerstvém, ani v sušeném stavu. Pokud si chcete upéct chleba nebo sladké kynuté pečivo, rozhodně nezoufejte. Droždí si totiž můžete vyrobit v domácích podmínkách, a to z běžně dostupných surovin.
Článek
Velikonoční tvoření s dětmi: Vytvořte si roztomilá kuřátka z kartonu od vajec
Velikonoční tvoření s dětmi: Vytvořte si roztomilá kuřátka z kartonu od vajec Velikonoce jsou jedním z nejkrásnějších svátků roku. Pokud zrovna přemýšlíte, jak zabavit děti, pusťte se s nimi právě do velikonočního tvoření. Pod rukama vám vzniknou nádherné dekorace, kterými si zkrášlíte každičký kousek svého domova. Co si vytvořit třeba velikonoční kuřátka z kartonu od vajec? Vaše dítě bude z tohoto nápadu nadšené.
Článek
Vytvořte si příjemné posezení na balkoně: V tomto malém ráji zapomenete na starosti všedního dne
Vytvořte si příjemné posezení na balkoně: V tomto malém ráji zapomenete na starosti všedního dne Bydlíte v bytě? Pokud máte balkon, zkuste si jej přetvořit na oázu klidu a relaxace. Právě zde si budete moci pochutnat na voňavé kávě nebo si přečíst svou oblíbenou knížku, a zapomenout tak na starosti, které nám všem pandemie koronaviru přináší. Máme pro vás několik tipů, jak vyšperkovat svůj balkon k dokonalosti.
(218) Načíst více