Kategorie Diy

Článek
Pletení pomlázky z 8 nebo 9 prutů: Upleťte si domácí mrskačku
Pletení pomlázky z 8 nebo 9 prutů: Upleťte si domácí mrskačku Pletení pomlázky není v dnešní době výhradně pánskou záležitostí. Tuto činnost s bravurou zvládají i některé ženy. Pokud si ani letos nechcete pomlázku kupovat, zajděte si k vodě na vrbové proutky a pusťte se do díla. Zapomněli jste, jak na to? Následující návody vám připomenou, jak uplést velikonoční pomlázku z 8 nebo 9 prutů.
Článek
Staré pneumatiky nepatří na odpis: Vytvořte z nich nádherné zahradní dekorace
Staré pneumatiky nepatří na odpis: Vytvořte z nich nádherné zahradní dekorace Přezouvali jste koncem března pneumatiky na svém autě ze zimních na letní? Pokud jsou tyto zimní pneumatiky pro váš osobní automobil už nepoužitelné, rozhodně je nevyhazujte, ale dejte jim druhou šanci. Zvlášť teď na jaře si můžete z pneumatik vyrobit stylové dekorace na zahradu. A to nejen truhlíky na květiny, ale třeba i zahradní jezírko.
Článek
Co se starými dřevěnými štaflemi? Přetvořte je v designovou polici na květiny
Co se starými dřevěnými štaflemi? Přetvořte je v designovou polici na květiny V dnešní době jsou stále populárnější schůdkovité regály na květiny. Pokud vám ale doma leží staré dřevěné malířské štafle, které už k původnímu účelu dávno nepoužíváte, rozhodně nemusíte utrácet za nový nábytek do domácnosti. Stylovou polici na květiny si s použitím několika latěk a vhodných barev vyrobíte právě i ze starých štaflí. Jak na to?
Článek
Velikonoční vajíčka originálně, snadno a rychle: Ozdobte je washi páskami
Velikonoční vajíčka originálně, snadno a rychle: Ozdobte je washi páskami Vyfouknutá i vařená vajíčka můžete zdobit různými technikami. Pokud hledáte snadný a rychlý způsob, kterým dosáhnete opravdu nádherného výsledku, jeden tu pro vás máme. Jde o zdobení velikonočních vajec japonskými washi páskami. Tyto dekorační pásky si nakupte raději s předstihem, vajíčka s nimi totiž zvládnete nazdobit i na poslední chvíli.
Článek
Květináč ve tvaru lidských rukou: Originální zahradní dekorace vyrobená s pomocí starých rukavic
Květináč ve tvaru lidských rukou: Originální zahradní dekorace vyrobená s pomocí starých rukavic Milujete zahrádkaření a máte zároveň tvořivého ducha? Jestli přemýšlíte nad tím, čím letos svou zahrádku nebo skalku oživíte, máme pro vás jeden jednoduchý, ale velmi originální tip. Vytvořte si květináč ve tvaru lidských dlaní, do kterého můžete zasadit třeba netřesky. K jeho výrobě budete potřebovat hlavně staré gumové rukavice a cement.
Článek
Znáte orchidejové kompozice? Smíšená výsadba orchidejí spolu s dalšími rostlinami oživí vaši domácnost
Znáte orchidejové kompozice? Smíšená výsadba orchidejí spolu s dalšími rostlinami oživí vaši domácnost Orchidej je královnou mezi pokojovkami. Těšit se z její nádhery a pestrobarevných květů můžete dlouhé roky. Tedy pokud se o ni staráte s láskou a příkladnou péčí. Aby vás orchidejová krása těšila ještě víc, zkuste orchideje pěstovat ve smíšené výsadbě. Kompozice orchidejí s dalšími rostlinami je trendem zvlášť v zahraničí. Inspirujte se jí i vy!
Článek
Barvení vajec přírodním způsobem: Užijte si Velikonoce bez chemie
Barvení vajec přírodním způsobem: Užijte si Velikonoce bez chemie O kupovaných barvách na vejce nikdy nemůžete 100procentně říct, že jsou bez jakýchkoli chemických přísad. Jelikož se tyto látky mohou dostat do bílku i žloutku, není od věci, když se vajíčka pro koledníky rozhodnete obarvit přírodním způsobem. Vystačíte si třeba s obyčejnými cibulovými slupkami, červenou řepou nebo kurkumou.
Článek
Tip na originální velikonoční dekoraci: Ozdobte vajíčka lakem na nehty
Tip na originální velikonoční dekoraci: Ozdobte vajíčka lakem na nehty Za pár týdnů tu opět máme Velikonoce. Pokud už teď přemýšlíte nad originálními velikonočními dekoracemi, máme pro vás jeden tip. Ozdobte si vyfouknutá vajíčka lakem na nehty. Tento způsob zdobení kraslic je opravdu snadný. Krásného výsledku dosáhnete už během pár minut. Sesbírejte si tedy doma všechny laky na nehty a pusťte se do tvoření!
Článek
Pozvěte si domů jaro: Tento nápad na jarní dekoraci z živých květin si zamilujete
Pozvěte si domů jaro: Tento nápad na jarní dekoraci z živých květin si zamilujete Milujete vůni jarních květin? Užívat si ji můžete také u sebe doma. Zajděte si do nejbližšího květinářství pro rostlé petrklíče, sedmikrásky, narcisky nebo hyacinty. Aby se v květináči necítily tak opuštěně, vyrobte si z nich následující kouzelnou jarní dekoraci, která vám vydrží týdny. Výroba vám zabere pár minut, ale výsledek bude ohromující!
(176) Načíst více