Grilování na balkoně si užijete, když dodržíte několik pravidel. Zásadní jsou dobré vztahy se sousedy a správný výběr grilu
Nemusíte bydlet jenom v domě se zahradou. Na grilovaných dobrotách si s rodinou či přáteli pochutnáte i tehdy, pokud máte byt s balkonem. Stačí nakoupit maso a zeleninu a můžete na balkoně uspořádat příjemnou letní grilovačku. Chcete, aby vše probíhalo, jak má? V tom případě během grilování na balkoně dodržujte několik základních pravidel.
To nejdůležitější: Dobré vztahy se sousedy
Žijete v bytovém domě? V první řadě byste neměli přemýšlet nad recepty, které při grilování na balkoně vyzkoušíte. Ještě podstatnější jsou pro vás v tomto případě dobré vztahy se sousedy. Kouř linoucí se z grilu i hlasitější posezení s přáteli pro ně mohou být obtěžující, proto jim grilovačku na balkoně raději předem oznamte.
Vaši sousedé tak budou mít čas na to, aby si ze svého balkonu sundali třeba prádlo a zavřeli si okna, aby jim štiplavý kouř nešel do bytu. Po konci grilování můžete své sousedy obejít i s menší výslužkou. Udělá to opravdu hodně a předejdete tím možným nesvárům.
Na správném grilu záleží
Co je dále důležité při grilování na balkoně? Jde o správný výběr grilu. Používejte takový gril, u kterého výrobce uvádí, že je vhodný i ke grilování na balkonu. Myslete také na to, aby štiplavý kouř tolik neobtěžoval vaše sousedy. Správným krokem je tak třeba bezkouřový gril na dřevěné uhlí, ale i elektrický gril nebo plynový gril.
Bezpečné grilování na balkoně: Na co ještě nezapomenout
- Gril na balkonu nenechávejte nikdy bez dozoru.
- V případě elektrického grilu se ujistěte, že jej můžete používat pod širým nebem. Déšť z něj totiž může udělat velmi nebezpečné zařízení.
- Pořiďte si takový gril, který je stabilní a který se na balkoně nepřevrhne.
- Při grilování na balkonu mějte připravenou nádobu s vodou, abyste zamezili případnému požáru.
- Na grilu na tuhá paliva nikdy na balkonu negrilujte za většího větru.