Jak se zbavit mechu v trávníku? Jde to i bez chemie

Jak se zbavit mechu v trávníku? Jde to i bez chemie Zdroj: Shutterstock

Mech v trávníku je problém, který na jaře řeší snad každý zahrádkář. Zajímá vás, co ničí mech? Zbavit se mechu v trávníku můžete hned pomocí několika postupů. A to i bez chemie.

Tipy, jak odstranit mech z trávníku bez chemie

Zarůstá váš trávník mechem? Zbavte se ho. Odstranit mech z trávníku můžete i bez chemie. V prvé řadě mech vyhrabte z trávníku hráběmi. Ještě lépe zkuste použít ruční či motorový vertikutátor, který váš trávník zbaví mechu a zároveň z něj vyčeše zbytky odumřelých rostlin. Velkou výhodou rovněž je, že váš trávník vertikutátor dokonale provzdušní.

Zdroj: Shutterstock

Co udělat s vyhrabaným mechem?

Vyhrabali jste mech z trávníku a teď řešíte, co s ním? Jelikož jde o organický materiál, můžete jej vyhodit do kontejneru na biodpad. Vyhrabaný mech patří také do kompostéru. Než jej zde ale uložíte, důkladně jej promíchejte s dalším organickým materiálem - například posekanou trávou.

Jak předejít dalšímu výskytu mechu? Pomůže dřevěný popel

Pokud doma topíte dřevem, dřevěný popel určitě schraňujte. Můžete jej totiž použít jako minerální hnojivo na trávník, které zároveň předejde dalšímu výskytu mechu. Pokud je ve vašem trávníku i po vertikutaci ještě mech, dřevěný popel jej dokáže účinně eliminovat.

Zdroj: Shutterstock Jakým způsobem dřevěný popel při likvidaci mechu v trávníku použít? Stačí jej v suchém stavu po trávě rovnoměrně rozsypat lopatkou. Popel ze dřeva je skvělý likvidátor mechů díky vysokému obsahu vápníku (33-35 %), také v něm najdete draslík (až 10 %), hořčík (až 7 %) a fosfor (až 4 %), a tak je zároveň i skvělým travním hnojivem.

Zdroj: Hobby.blesk.cz, Zahrada-centrum.cz, iReceptar.cz
Autor:
Publikováno: 17. 4. 2023 12:49 Nahlásit obsah