Kategorie Trávník

Článek
Jak se zbavit mechu v trávníku? Jde to i bez chemie
Jak se zbavit mechu v trávníku? Jde to i bez chemie Mech v trávníku je problém, který na jaře řeší snad každý zahrádkář. Zajímá vás, co ničí mech? Zbavit se mechu v trávníku můžete hned pomocí několika postupů. A to i bez chemie.
Článek
Co dělat v březnu na zahradě? Vysejte zeleninu a bylinky, proveďte jarní řez dřevin a dejte do pořádku trávník
Co dělat v březnu na zahradě? Vysejte zeleninu a bylinky, proveďte jarní řez dřevin a dejte do pořádku trávník Březen patří k prvním jarním měsícům a představuje také zahájení nové zahradní sezony. Zajímá vás, co dělat v březnu na zahradě? Zahrádkáři mají v tento měsíc práce přímo nad hlavu. Co vše je čeká?
Článek
Co dělat na zahradě v dubnu: Zvertikulujte trávník, vysejte ředkvičky nebo přihnojte jahody
Co dělat na zahradě v dubnu: Zvertikulujte trávník, vysejte ředkvičky nebo přihnojte jahody Pěstujete každým rokem na zahradě ovoce, zeleninu či okrasné květiny? V tom případě je pro vás duben měsícem, v průběhu kterého máte plné ruce práce. Abyste na nic nezapomněli, přinášíme vám přehled zahradních prací, kterým byste se měli v dubnu rozhodně věnovat.
Článek
Co s popelem ze dřeva, který vám zůstal po letní grilovačce? Jde o perfektní hnojivo na záhony i trávník
Co s popelem ze dřeva, který vám zůstal po letní grilovačce? Jde o perfektní hnojivo na záhony i trávník V létě si rádi na grilu či na otevřeném ohni připravujeme nejrůznější dobroty. Dřevěný popel, který po těchto kulinářských akcích zbude, se rozhodně nevyplatí vyhazovat do popelnice. Pokud máte zahrádku, popel ze dřeva vám poslouží jako skvělé hnojivo. Nejen, že zlepší zdraví rostlin, ale zajistí vám hlavně bohatou úrodu.