Jak využít pivo jinak než k pití? Pomůže vám v domácnosti, na zahradě i v péči o krásu

Jak využít pivo jinak než k pití? Pomůže vám v domácnosti, na zahradě i v péči o krásu Zdroj: Shutterstock.com

Pivo je v Česku nejoblíbenější alkoholický nápoj. Abyste využili všech jeho předností, nemusíte jej pouze pít. Především v domácnosti má pivo několik překvapivých využití, jejichž znalost se bude hodit i vám. Pivo však nachází uplatnění i v péči o krásu, pomůže vám také na zahradě.

Pokud jste si dosud nekupovali pivo, odteď se bude v lednici chladit i vám. Zjistíte totiž, že tento zlatavý mok je univerzálním pomocníkem v domácnosti, na zahradě i v péči o krásu. Jakými způsoby tedy můžete pivo využít?

Přírodní leštěnka dřevěného nábytku

V prvé řadě byste měli vědět, že pivo je výborná přírodní leštěnka. Využívejte jej především v péči o nábytek z přírodního dřeva, neboť pivo pomáhá obnovovat jeho původní barvu a zároveň mu dodává ztracený lesk. Jak postupovat? Nalijte trochu piva na dřevěný nábytek, tuto tekutinu pak rozetřete jemným bavlněným hadříkem do ztracena.

Čištění měděných a mosazných předmětů

Díky pivu se nemusí blýskat pouze dřevěný nábytek. Pivo čistí a dodává oslnivý lesk také předmětům z mědi či mosazi. Ať už máte doma z těchto kovů šperky, kuchyňské nádobí nebo třeba kliky od dveří, snadno je vyčistíte právě díky pivu. Stačí, když nanesete trochu zlatavého moku na bavlněný hadřík, a můžete se pustit do díla.

Zdroj: Shutterstock.com

Přírodní kosmetický přípravek, který vlasům navrátí lesk

Jsou vaše vlasy unavené a bez lesku? K tomu, abyste je vrátili zpátky do života, vám pomůže právě pivo. Co pro to ale musíte udělat? 200 mililitrů piva přiveďte k varu a následně nechte vychladnout. Tímto postupem z piva odstraníte alkohol, který by vaše vlasy vysušoval.

Vychlazené pivo na závěr každého mytí vlasů použijte na místo kondicionéru. Pivo můžete rovněž přelít do lahvičky a smíchat jej se svým oblíbeným šamponem. Tuto směs používejte při každém mytí. Vaše vlasy se díky tomu budou opět nádherně lesknout.

Hnojivo pro trávník

Na zahradě využijete pivo především po dlouhé zimě, v důsledku které dostal váš výstavní trávník pořádně zabrat. Jestliže se na něm objevily hnědé skvrny, znamená to, že je postižený plísňovou chorobou. Postříkejte jej proto rovnoměrně pivem, které jste převařili a následně zchladili. Váš trávník se díky tomuto přírodnímu hnojivu opět brzy zazelená.

Zdroj: Shutterstock.com

Dokonalá marináda na maso

Pokud chcete nakládat vepřové či kuřecí maso, naložte jej do pivní marinády. Plátky masa osolte, opepřete a potřete směsí drceného česneku smíchaného ve slunečnicovém oleji. Maso následně vložte do plastové nádoby, kterou až po okraj zalijte pivem. Nádobu uzavřete a vložte přes noc do ledničky. Takto namarinované maso bude nejen chutné a křehké. Jelikož je pivo lehce kyselé, přispěje k tomu, že maso následně lépe strávíte.

Past na slimáky

Dělají každým rokem nájezdy na vaši zahradu nenasytní slimáci? Zbavte se jich díky pivu, kterému rozhodně neodolají. Zahrabejte proto do země nádobu, do které nalijte pivo. Důležité pro vás je odhadnout jeho množství. Slimák se totiž musí z nádoby nejen napít, měl by to ní přepadnout a následně se utopit.

Pomocník proti rzi

Komplikuje vám doma rez život natolik, že nemůžete odmontovat zarezlé šrouby a matice? Abyste s tímto spojovacím materiálem hnuli, nalijte na něj nejprve čerstvé pivo. Tento nasycený nápoj rez naruší, díky čemuž šrouby konečně povolí.

Autor:
Publikováno: 7. 10. 2019 14:00 Nahlásit obsah