Pořiďte si tyto pokojové rostliny: Do vašeho domova vnesou zdraví, bohatství a štěstí

Pořiďte si tyto pokojové rostliny: Do vašeho domova vnesou zdraví, bohatství a štěstí Zdroj: Shutterstock.com

Pokojové rostliny jsou nejen designovým doplňkem. Vašemu domovu dokážou vdechnout jedinečnou atmosféru. Není ale tajemstvím, že některé z nich na nás působí spíš negativně a vysávají nás. Proto si domů pořiďte pokojové rostliny, z nichž bude sálat jenom příjemná energie. Které květiny vám dle Feng Shui dokážou dodat zdraví, bohatství nebo štěstí?

Tlustice: Její místo je vedle vchodu, přitáhne vám tak úspěch a bohatství

Zdroj: Shutterstock.com Dužnaté listy tlustice se podobají drobným mincím. Právě proto se této pokojovce přezdívá dolarový strom nebo rostlina peněz. Staré čínské učení Feng Shui doporučuje, abyste si tlustici umístili hned vedle vchodu. Přitáhnete tím do svého domu bohatství a úspěch.

Pachira vodní: Penízový strom, který vám přinese peníze a blahobyt

Zdroj: Shutterstock.com Tato robustní pokojovka s propleteným kmenem patří v rámci Feng Shui k nepopulárnějším rostlinám. Přezdívá se jí totiž penízový strom, který má do vašeho domova vnést prosperitu a bohatství. Pachiru proto doma umístěte přesně tam, kde chcete, aby se vás držely peníze a blahobyt.

Proč se o pachiře mluví jako o penízovém stromu? Její list se totiž skládá z pěti lístků, které představují pět klíčových prvků Feng Shui (tedy oheň, zemi, dřevo, vodu a kov). Když ale tato rostlina o některý z lístků přijde, její síla je oslabena a už nepůsobí tak, jak má.  

Lopatkovec: Čistí vzduch a přináší štěstí

Zdroj: Shutterstock.com Lopatkovec neboli spathiphyllum je nádherná pokojová rostlina s bílými květy. Je velmi nenáročná a miluje temnější prostředí, takže ji klidně můžete pěstovat v menší kanceláři, v rohu kuchyně nebo v ložnici.

O lopatkovci se říká, že vám pomůže prosperovat duchovně, psychicky i fyzicky a že vám přinese štěstí. Jeho obrovským pozitivem je, že čistí vzduch od cigaretového kouře, formaldehydu, benzenu či oxidu uhelnatého.

Lucky bamboo: Rostlina štěstí a lásky, která se tváří jako bambus

Zdroj: Shutterstock.com Asijské kultury pohlížejí na pokojovou rostlinu s názvem lucky bamboo jako na symbol štěstí. Navzdory názvu však nejde o bambus, ale o druh dracény (draceana sanderiana). Tato pokojová rostlina vnese do vašeho domova harmonii celkem v pěti klíčových prvcích Feng Shui, a to ohni, země, dřeva, vody a kovu.

Ze „šťastného bambusu“, který si pořídíte, bude u vás doma sálat jenom pozitivní energie. Tato pokojovka k vám vnese hlavně štěstí, zdraví, lásku, klid a prosperitu. Když ji umístíte na východní stranu svého domu, její energie se více zaměří na vaši rodinu.

Šplhavnice zlatá: Zajistí vám úspěch, štěstí a peníze

Zdroj: Shutterstock.com Šplhavnice zlatá je nenáročná popínavá rostlina s malými lístky. Feng Shui na tuto pokojovou liánu pohlíží jako na rostlinu, která vám dodá peníze, úspěch i štěstí. Šplhanice zlatá vyniká i dalšími schopnostmi. Dokáže pročistit vzduch v místnostech, kde přes den pobýváte a v noci spíte. Zbaví vás i takového formaldehydu, benzenu či xylenu.

Autor:
Publikováno: 14. 5. 2019 14:00 Nahlásit obsah