Tajemství pěstování muškátů: Vyzkoušejte tyto pěstitelské fígle

Tajemství pěstování muškátů: Vyzkoušejte tyto pěstitelské fígle Zdroj: Shutterstock

Chcete se pyšnit opravdu výstavními muškáty? Chce to znát ty správné pěstitelské fígle, díky kterým budou muškáty od jara do podzimu nádherně husté a bohatě vykvetlé. Základem je správný substrát, dostatek hnojiva, slunné stanoviště a pravidelná závlaha. Tajemstvím pěstování dechberoucích muškátů jsou i následující fígle.

Muškáty zasaďte do truhlíků s odtokovými otvory

Jaké je základní pravidlo správného pěstování muškátů? Sazenice této rostliny sázejte vždy do truhlíku nebo květináče, který má otvory na odtékání vody. Zapomeňte proto na nádoby bez odtokových otvorů. Může se totiž stát, že když hodně zaprší nebo muškáty přelejete, kořeny této balkonovky budou stát dlouho ve vodě a začnou uhnívat.

Zdroj: Shutterstock

Kořenový bal muškátů sázejte v rovině se substrátem

Při sázení muškátů také velmi záleží na tom, jak hluboko do substrátu v truhlíku umístíte jejich kořenový bal. Pokud je příliš hluboko, muškáty vám nebudou dobře růst a vykvétat. Jestliže bude příliš vysoko, může dojít k odpařování vody a vy budete muset muškáty zalévat mnohem častěji, než je třeba.

Jak tedy správně zasázet muškáty? Vrchní část jejich kořenového balu by se měla nacházet přesně v rovině se substrátem, který máte v truhlíku.

Zdroj: Shutterstock

Dopřejte muškátům alespoň 6 hodin přímého slunce denně

Aby vám muškáty prospívaly a potěšily vás nádhernými květy, vystavte je od jara do podzimu na světlém, teplém a slunném místě. Nejlépe na jižní či jihovýchodní straně. Kde konkrétně si budou muškáty lebedit? Na stanovišti, kde si vychutnají alespoň 6 hodin přímých slunečních paprsků denně. Následně již mohou pobývat v polostínu. 

Zdroj: Romesentinel.com, My-geranium.com
Autor:
Publikováno: 11. 5. 2023 15:33 Nahlásit obsah