Kiah Twisselman zhubla za jeden rok 59 kilogramů. Život jí změnilo pět denních návyků

Kiah Twisselman zhubla za jeden rok 59 kilogramů. Život jí změnilo pět denních návyků Zdroj: Instagram.com @kiah_twisselman

Ještě před rokem vážila 27letá Kiah Twisselman z americké Kalifornie o 59 kilogramů více. Paradoxně se kvůli své obezitě dlouhé roky trápila dietami, ale zhubnout se jí stále nedařilo. Změna u ní nastala až před rokem, kdy kompletně změnila nastavení své mysli i životního stylu. Žena přitom dodržovala pět základních denních návyků.

S nadváhou měla problémy již od dětství

27letá Kiah Twisselman z kalifornského města San Luis Obispo bojovala s nadváhou už od dětství. Nadměrná váha ji přitom omezovala v různých směrech, a to jak fyzicky, tak psychicky. “Kvůli tomu, jak vypadám, jsem nechtěla dělat věci, které bych si přála. Třeba jít k jezeru s přáteli a rodinou, protože bych se cítila trapně, kdyby mě ostatní viděli v plavkách,” popisuje Kiah.

Obézní žena se ke změně odhodlala při cestě letadlem

Kdy se Kiah Twisselman rozhodla, že konečně zhubne a změní svůj životní styl? V momentě, když letěla z Kentucky do Arizony. Svým rozměrným pozadím se nevešla na své místo. Navíc musela požádat letušku, aby jí prodloužila bezpečnostní pás. Kiah jej totiž nemohla dopnout.

Náhoda tomu chtěla, že Kiah s sebou měla v letadle knížku od Rachel Hollis s názvem Děvče, umyj si tvář. “Tato kniha mě konečně probudila ze snu. Pochopila jsem díky ní, že pokud chci něčeho dosáhnout, musím to stoprocentně chtít a musím mít pevnou vůli. Řekla jsem si, že konečně budu zodpovědná za svoje činy a vytvořím si takový život, jaký chci,” říká 27letá žena.

Za jeden rok zhubla 59 kilogramů

Jak si usmyslela, tak se i stalo. V průběhu jednoho roku Kiah Twisselman zhubla 59 kilogramů. Hubnutí u ní však nešlo stále jako po másle. Kiah přiznává, že si procházela obdobím, kdy to chtěla všechno vzdát. Zachránil ji ovšem pozitivní přístup a pevná vůle. 

“Stále jsem si připomínala, čeho chci dosáhnout. Věděla jsem, že toho dosáhnu bez ohledu na to, jak dlouho mi to bude trvat,” tvrdí Kiah, která v průběhu svého hubnutí každý den dodržovala pět základních návyků.

Pět každodenních návyků, které Kiah změnily život

  1. Začněte vstávat o hodinu dříve, než jste byli zvyklí, a tento čas věnujte jenom sobě.
  2. Hýbejte se alespoň 30 minut denně.
  3. Dejte sbohem každému jídlu, které není pro vaše tělo prospěšné. 
  4. Každý den vypijte dostatečné množství vody, které by se mělo odvíjet od vaší tělesné hmotnosti.
  5. Napište si seznam deseti věcí, za které jste vděční. Tento seznam tvořte každý den.

Kiah je motivací pro ostatní

Díky dodržování jednoduchých návyků si Kiah vytvořila pevný základ pro svůj nový a zdravější životní styl. Ženu při hubnutí podporovala rodina i přátelé. Kiah, která prošla úspěšnou proměnou, je teď motivací pro všechny, kteří chtějí (a dosud se jim nedařilo) zhubnout. Kiah například podporuje jednu svou kamarádku, která už ztratila 50 kilogramů. Bratr Kiah zase úspěšně shodil krásných 70 kilogramů.

“Nejdůležitější částí této cesty za zdravím byla duševní část. Nešlo o to, že nenávidím své staré já. Ale o to, abych se milovala natolik, abych mohla jít ven a dělat, cokoliv chci a po čemkoliv toužím,” myslí si Kiah.

A co tato žena vzkazuje všem, kteří chtějí zhubnout? “Zaměřte se na dlouhodobé a dosažitelné cíle. Přijměte, že každá změna vyžaduje čas. Ke svému cíli každý den přistupujte malými, ale pevnými kroky. Abyste zhubli, kolik potřebujete, je to hlavně o vytvoření zdravého životního stylu, a ne o dietách.”

Autor:
Publikováno: 21. 9. 2020 14:54 Nahlásit obsah