Pořád se vám nedaří zhubnout? Možná za to může těchto 5 ranních zlozvyků!

Pořád se vám nedaří zhubnout? Možná za to může těchto 5 ranních zlozvyků! Zdroj: Shutterstock.com

Už nějakou dobu se vyhýbáte rychlému občerstvení obloukem, pravidelně cvičíte, snažíte se zdravě jíst, ale přebytečná kila pořád nemizí? Ve skutečnosti za stagnováním vaší váhy můžou být vaše ranní rituály, které vám brání na cestě za vaší vysněnou postavou!

Spíte příliš dlouho

Když máte spánku nedostatek, vaše tělo začne produkovat hormon stresu neboli kortizol a ten způsobuje, že máte mnohem větší chuť k jídlu než obvykle. Jenže mít spánku nadbytek také není nejideálnější řešení. Podle nedávné studie se ukázalo, že u lidí, kteří spí více než 10 hodin, může nastat vyšší index jejich tělesné hmotnosti. A proto není divu, že všichni, včetně lékařů, doporučují spát 7 až 9 hodin.

Po probuzení necháváte žaluzie zatažené

Rozdělat žaluzie či odhrnout závěsy ihned po probuzení ovlivňuje index naší tělesné hmotnosti a to už během 20 až 30 minut. Modré světlo, které ranní slunce produkuje, zrychluje náš metabolismus a pomáhá tělu mnohem lépe a rychleji se probudit.

Zdroj: Shutterstock.com

Neustelete si postel

Ačkoliv to zní opravdu podivně, je to skutečně tak. Studie americké Národní spánkové nadace odhalila, že lidé, kteří si ráno neustelou postel, mají horší spánek. Koneckonců, zdravý a kvalitní spánek je optimální cesta k vytoužené postavě.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 24. 5. 2017 09:28 Nahlásit obsah