Pořád se vám nedaří zhubnout? Možná za to může těchto 5 ranních zlozvyků

Pořád se vám nedaří zhubnout? Možná za to může těchto 5 ranních zlozvyků Zdroj: Shutterstock

Už nějakou dobu se vyhýbáte rychlému občerstvení obloukem, pravidelně cvičíte, snažíte se zdravě jíst, ale přebytečná kila pořád nemizí? Ve skutečnosti za stagnováním vaší váhy můžou být vaše ranní rituály, které vám brání na cestě za vaší vysněnou postavou!

Spíte příliš dlouho

Když máte spánku nedostatek, vaše tělo začne produkovat hormon stresu neboli kortizol a ten způsobuje, že máte mnohem větší chuť k jídlu než obvykle. Jenže mít spánku nadbytek také není nejideálnější řešení. Podle nedávné studie se ukázalo, že u lidí, kteří spí více než 10 hodin, může nastat vyšší index jejich tělesné hmotnosti. A proto není divu, že všichni, včetně lékařů, doporučují spát 7 až 9 hodin.

Po probuzení necháváte žaluzie zatažené

Rozdělat žaluzie či odhrnout závěsy ihned po probuzení ovlivňuje index naší tělesné hmotnosti a to už během 20 až 30 minut. Modré světlo, které ranní slunce produkuje, zrychluje náš metabolismus a pomáhá tělu mnohem lépe a rychleji se probudit.

Zdroj: Shutterstock

Neustelete si postel

Ačkoliv to zní opravdu podivně, je to skutečně tak. Studie americké Národní spánkové nadace odhalila, že lidé, kteří si ráno neustelou postel, mají horší spánek. Koneckonců, zdravý a kvalitní spánek je optimální cesta k vytoužené postavě.

Zapomínáte se vážit

Výzkumníci z Cornellské univerzity dokázali, že denní vážení je úspěšná technika, která podporuje naše hubnutí. Nejlepší doba na vážení je těsně po probuzení, ještě předtím než něco sníme anebo vypijeme. Tím, že během noci ztrácíme jistý podíl vody, ráno se nám na váze ukáže to nejlepší číslo, které nás v hubnutí jen podpoří.

Zdroj: Shutterstock

Na snídani máte příliš malou porci

Vědci z univerzity v Tel Avivu trvají na tom, že každý by si měl ráno dopřát opravdu větší porci vynikajícího jídla. Ve skutečnosti by vyvážená snídaně měla obsahovat 600 kalorií, takže už se nemusíte po ránu nijak omezovat!

Autor:
Publikováno: 20. 1. 2022 16:37 Nahlásit obsah