Rachel Sharp-Olsen zhubla během 14 měsíců 50 kilogramů. Za její radikální proměnu může přerušovaný půst

Rachel Sharp-Olsen zhubla během 14 měsíců 50 kilogramů. Za její radikální proměnu může přerušovaný půst Zdroj: Facebook.com | Rachel Sharp

Znáte někoho, kdo během několika měsíců zhubl tak extrémně, že si nebyl vůbec podobný? Něco takového zažila Američanka Rachel Sharp-Olsen, která díky přerušovanému půstu shodila během 14 měsíců celkem 50 kilogramů. Co bylo její hlavní motivací? Být konečně šťastná a spokojená.

Nezdravá obezita jí byla na obtíž v každodenním životě

Rachel Sharp-Olsen z amerického Missouri ještě ve svých 23 letech vážila 107 kilogramů. Kvůli své nezdravé obezitě měla řadu problémů. A to nejen zdravotních. Tato váha jí byla na obtíž i v běžném životě. 

Zdroj: Facebook.com | Rachel Sharp Její přítel Ian miloval horské túry, které však Rachel k smrti nenáviděla. Styděla se totiž za to, že s ním nemůže držet krok, že se stále zadýchává a že ji pořád něco bolí. Jedna z horských túr byla nad její síly. Tato obézní dívka už sama nedokázala absolvovat zpáteční cestu do auta. V důsledku tohoto ponížení se rozhodla, že konečně změní svůj život. A do změny se pustila opravdu po hlavě.

Nemilovala své tělo ani sama sebe

Rachel do svých 23 let jedla levná jídla, která měla špatnou výživovou hodnotu. Ráda si zašla i do rychlého občerstvení. “Můj typický denní jídelníček zahrnoval palačinky, oplatky, hamburgery, pizzu, hranolky a těstoviny s omáčkou. Navíc jsem ani moc necvičila. Bylo pro mě těžké milovat své tělo a samu sebe,” popisuje Rachel.

Zdroj: Facebook.com | Rachel Sharp Této životosprávě dala nakonec sbohem a zaměřila se na lehký a vyvážený jídelníček obsahující ryby, bílé maso, zeleninu, ovoce, celozrnné výrobky, ořechy, semínka či luštěniny. Kromě toho začala pravidelně cvičit a rovněž držet přerušovaný půst, který se zaměřuje na časové cykly jídla.

Díky přerušovanému půstu zhubla 50 kilogramů

V tom, co si určila, Rachel nepolevila. Díky přerušovanému půstu během 14 měsíců zhubla neuvěřitelných 50 kilogramů. Místo váhy 107 kilogramů se tak dostala na krásných 57 kilogramů. Nyní nosí britskou velikost šatů 8, zatímco dříve si oblékala svršky ve velikosti 22.

Zdroj: Shutterstock.com Radikální proměnou však neprošlo pouze Rachelino tělo, ale také její tvář. Často ji kvůli tomu nepoznávali ani její nejbližší přátelé. “Mám problém i se svým řidičským průkazem. Na fotce tohoto dokladu totiž vypadám jinak než ve skutečnosti,” směje se Rachel.

Konečně je šťastná a spokojená

Rachel Sharp-Olsen říká, že je se sebou konečně velmi spokojená. Díky tomu, že zhubla, začala milovat své vlastní tělo a nabrala zpátky ztracené sebevědomí. 

Zdroj: Facebook.com | Rachel Sharp “Hubnutí je to nejlepší, co jsem kdy udělala pro své zdraví a štěstí. Fyzicky i psychicky jsem na tom mnohem lépe než dříve. Už nejsem tak plachá a odměřená,” přiznává Rachel, která si nedávno svého přítele Iana vzala za muže. A ve svatebních šatech vypadala opravdu fantasticky.

Autor:
Publikováno: 6. 8. 2020 14:04 Nahlásit obsah