Líbí se vám muži nad padesát? Co vše je dobré o nich vědět

Líbí se vám muži nad padesát? Co vše je dobré o nich vědět Zdroj: Shutterstock

Dovršil váš partner nebo muž, se kterým chcete navázat vztah, padesátku? Nebo ji už překročil? O ženách se říká, že jsou přecitlivělé, když se jedná o jejich věk. U mužů je to snad ještě horší. Nedokážou se vyrovnat s tím, že také oni stárnou. Tyto rady vám pomohou zvládnout jejich zvláštní a nepředvídatelnou povahu a osobnost.

Musíte ho brát takového, jaký je

Muži jsou prostě muži. Neočekávejte od nich, že se budou chovat jako ženy. Mají svůj pohled na svět a svou pravdu a nic, co jim řeknete, jim nedává smysl. Musíte je brát takové, jací jsou, protože oni za to nemůžou - jsou to prostě muži.

Jsou přesvědčeni o své mužnosti a zralosti

Mají potřebu dokazovat svou mužnost, sílu a kouzlo zralé osobnosti. V žádném případě se nesmíří s tím, aby vám byli podřízeni, naopak. Touží být uctíváni a to jenom posiluje jejich ješitnost. Snažte se jim zalichotit a oni budou ochotni vám splnit první a poslední.

Láska se přece dokazuje činy

Nikdy nečekejte, že vám bude muž skládat básně, opěvovat vaši krásu či vyznávat nehynoucí lásku něžnými slůvky. Lásku vám projeví úplně jinak. Bude s vámi trávit nekonečné hodiny v obchodním centru, doprovodí vás na setkání s vašimi kolegy, bude rozmazlovat vaši matku a podobně. Tím vám vyznávají lásku.

Chtějí být užiteční a nepostradatelní

Musí se cítit nepostradatelní, potřební a užiteční. Moc dobře vědí, že si žárovku umíte vyměnit sama, přivrtat obrázek, opravit ucpaný dřez - ale k čemu je potom muž? Nechejte je to udělat. Budou na vrcholu blaha, když jim řeknete, že jen oni to umí nejlépe a vy si nevíte rady.

Zdroj: Shutterstock

Nikdy nekritizujte to, co pro vás muž udělá

Chválit, chválit a zase chválit. On si na tom dal tolik záležet, co na tom, že to není podle vašich představ, že to trvalo věčnost, ale zase je to z lásky. Zavolat na drobnou práci řemeslníka bude brát jako něco čím urazíte jeho hrdost. Pokud si na práci někoho zavolá on sám, je to v pořádku. Můžete mu říct, že on by to také jistě zvládl a jeho sebevědomí udělá kotrmelec díky vaší víře v jeho schopnosti.

Chcete navázat vztah s mužem po padesátce?

V žádném případě si neklaďte požadavky ve stylu: postava, povolání, zajištění, bydlení. Většinou to muže spíše odradí, než podnítí k odpovědi třeba na seznamce. Na to bude čas později, zeptat se jich při řeči na vše, co vás zajímá. Určitě si od svých bývalých manželek či partnerek otázek užili dost a dost. Nechte je trochu popadnout dech a užívat si kouzla nepoznaného a nového.

V žádném případě ho nechtějte předělávat

Nesnažte se ho předělat k obrazu svému. Je to naprostá ztráta vašeho času a energie. Stejně se vám to nepodaří, spíše naopak. Zatvrdí se a bude ještě horší. Opravdu ho berte takového, jaký je, nebo to raději vzdejte.

Muži nad 50 si nejsou moc jistí při seznamování

Zažili už v životě mnohá odmítnutí, rozchody, nevydařené vztahy, tak se není čemu divit, když jsou trochu nejistí z dalšího seznámení a případného odmítnutí. Tady musíte vzít iniciativu do rukou sama. Pokud o muže opravdu stojíte, snažte se mu to naznačit třeba jemným nevtíravým flirtem, úsměvem, něžným dotykem a očním kontaktem. Nevnucujte se, buďte milá a vždy mějte na paměti, že on také možná neví, jak vám dát najevo svůj zájem.

Věk jak u muže, tak u ženy není nikdy dost vysoký, aby v něm nebylo místo na lásku, vzájemnou úctu, pochopení a důvěru. Každý člověk bez rozdílu věku má právo na štěstí a záleží jenom na nás, zda tohoto práva využijeme.

Autor:
Publikováno: 4. 3. 2021 16:00 Nahlásit obsah