Toužíte po plochém bříšku? Začněte dělat těchto 9 věcí

Toužíte po plochém bříšku? Začněte dělat těchto 9 věcí Zdroj: Shutterstock

Každý, kdo se již někdy snažil zhubnout, potvrdí, že nejhorší partií je bříško. Kromě cvičení jej ovlivňuje především to, co během dne sníme, a proto jsme si pro vás připravili seznam 9 věcí, které byste do svého hubnoucího programu měli určitě začlenit. Pak uvidíte sami, že získat ploché bříško není žádná věda!

Omezte jogurty

Ačkoliv je o jogurtech známo, že jsou nezbytnou součástí zdravé stravy, konzumace většího množství jogurtů způsobí, že se do našeho těla dostane vysoké množství přidaných cukrů, které jsou pro lidské tělo těžce stravitelné. Kromě toho jogurty také obsahují laktózu, a když se tyto dvě složky v našem těle spojí, mohou způsobit nepříjemné záněty a nadýmání.

Pokud i přesto trváte na tom, že jogurt je pro vás tou nejlepší volbou ať už k snídani nebo na večeři, volte ten druh, který obsahuje 8 gramů cukru a méně.

Cvičte 8 minut

Pokud chcete mít krásné ploché bříško, naprosto stačí, když jej budete cvičit každý den pouze 8 minut. Vyberte si cvik, který vám vyhovuje, a cvičte jej po sériích, mezi kterými si následně udělejte 20 až 30 sekund pauzu a poté pokračujte, dokud neuběhne zmíněných 8 minut.

Zdroj: Shutterstock

Dejte si studenou sprchu před spaním

Studená sprcha před spaním je vynikající způsob, jak snížit tělesnou teplotu a stimulovat hnědý tuk, což bude mít za následek, že spálíte více kalorií. Pokud i tak nepatříte mezi otužilé fanoušky studeného sprchování, snažte se alespoň sprchovat vlažnou vodou namísto horké.

Začněte svůj den výživnou snídaní

Kyselina máselná pomáhá snižovat zánět v těle a zlepšuje citlivost na inzulín. A právě ovesné vločky, hořká čokoláda, červené plody, ořechy a skořice obsahují tuto kyseliny, což napomáhá zvýšit aktivitu našich střev. Ráno se budete tedy probouzet méně nafouklí a vaše bříško bude vypadat menší.

Nedopřávejte si čínské jídlo

Přestože jsou čínská jídla velmi chutná, obvykle obsahují velké množství sodíku, což vede k nepříjemnému a nepohodlnému nadýmání. Například jedna dávka čínské polévky obsahuje celkový příjem sodíku na celý týden. A tohle platí nejenom pro čínská jídla, ale také například pro mexická, kde je podíl sodíku v jejich jídlech opravdu vysoký.

Už žádné žvýkačky bez cukru

Studie ukazují, že sorbitol (což je alkoholický cukr, který se používá na výrobu žvýkaček bez cukru) potřebuje dlouhou dobu na to, aby jej naše tělo dokázalo strávit. Celý tento zdlouhavý proces jen podporuje fermentaci bakterií a způsobuje otoky a plynatost. Kromě toho pokaždé, když žvýkáme žvýkačku, posíláme do našeho mozku signál, který probouzí naše „hormony hladu“.

Zapomeňte na energetické tyčinky

Existují hned 4 důvody, proč pro nás nejsou energetické tyčinky vůbec dobré:

  • Obsahují syrovátkovou laktózu, která způsobuje nadýmání.
  • Mezi jejich další složku patří sójové boby, které způsobují plynatost.
  • Jsou to zpracované potraviny a je vědecky dokázáno, že lidé, kteří tyto energetické tyčinky pravidelně konzumují, přibírají více než ti, kteří je nekonzumují.
  • Obsahují více kalorií, než si dokážete představit.

Zdroj: Shutterstock

Vyhýbejte se sušenému ovoci

Především sušené ovoce může být dobrým zdrojem živin a vlákniny, jenže na druhou stranu obsahuje vysoký podíl fruktózy. Pokud máte problémy s trávením těchto cukrů, je velmi pravděpodobné, že vám jejich konzumace způsobí plynatost a nadýmání. Volte tedy raději čerstvé ovoce, díky kterému se těmto problémům vyhnete.

Udělejte si vlastní smoothie

Vykašlete se na kupování předražených smoothie v obchodech. Ty obsahují především nejrůznější chemikálie, které zamezují pozitivnímu účinku přírodních živin, které ovoce obsahuje. Zkuste si raději udělat vlastní ovocné a zeleninové koktejly s přírodními a čerstvými ingrediencemi.

Autor:
Publikováno: 22. 12. 2021 19:28 Nahlásit obsah