Kategorie Inteligence

Článek
Ženy s velkým zadkem jsou zdravější a inteligentnější, tvrdí britští vědci
Ženy s velkým zadkem jsou zdravější a inteligentnější, tvrdí britští vědci Velké pozadí ženám přináší spoustu benefitů. Nejen, že jsou v očích mužů atraktivnější. Vědci z britské Oxford University nyní přišli se zjištěním, které majitelky větších zadečků opět potěší. K čemu tito výzkumníci došli? Ženy s větší pozadím jsou ve srovnání se svými méně obdařenými vrstevnicemi zdravější a také chytřejší.
Článek
Pokud je vaše IQ větší než 120, měli byste zvládnout tyto otázky. Odpovíte správně?
Pokud je vaše IQ větší než 120, měli byste zvládnout tyto otázky. Odpovíte správně? Pokud milujete nejrůznější hlavolamy, hádanky či dokonce i IQ testy, připravili jsme si pro vás menší test, při kterém budete muset logicky uvažovat. Test se bude skládat ze čtyř otázek, od té nejlehčí až po úplně nejtěžší. Troufnete si?
Článek
Povídáte si pro sebe? Tak se koukněte, co to vypovídá o vaší inteligenci
Povídáte si pro sebe? Tak se koukněte, co to vypovídá o vaší inteligenci Stalo se vám již někdy, že jste si z ničeho nic začali povídat sami se sebou? Po chvilce jste si to určitě uvědomili a v duchu jste si museli říkat, že kdyby vás někdo viděl, bude si myslet, že jste se zbláznili.
Článek
Málo známá fakta o menstruaci: Co vše odhalily vědecké studie?
Málo známá fakta o menstruaci: Co vše odhalily vědecké studie? Menstruace se nás žen týká každý měsíc. Ovšem, i když si myslíme, že ji známe jako své boty, dokáže nás v mnohém překvapit. Dokazují to i některé vědecké studie, které o menstruaci odhalily spoustu zajímavých věcí. O některých z nich jste rozhodně neměla ani tušení.
Článek
Tuto hádanku vyřeší správně jenom 1 % lidí: Víte, ve které sklenici je nejvíc vody?
Tuto hádanku vyřeší správně jenom 1 % lidí: Víte, ve které sklenici je nejvíc vody? Lámete si rádi mozkové závity? Potom jsme si pro vás připravili opravdu zapeklitou hádanku, která je naprosto jiná, než jste běžně zvyklí. Její řešení je na první pohled velmi jednoduché, ale ukrývá v sobě spoustu záludností. Máte-li za to, že tuhle hádanku vyřešíte levou zadní, směle do toho!
Článek
Rozmlouváte sami se sebou? Podle psychologů jste prudce inteligentní
Rozmlouváte sami se sebou? Podle psychologů jste prudce inteligentní Přistihli jste se někdy, že mluvíte sami se sebou? Zkrátka pokud rádi nahlas přemýšlíte, rozhodujete se nebo řešíte nejrůznější problémy, rozhodně netrpíte žádnou duševní poruchou. Naopak psychologové tvrdí, že tento způsob komunikace je velmi přínosný pro psychiku a že je typický hlavně pro velmi inteligentní jedince. Patříte k nim taky?
Článek
Zapomínáte klíče a velmi často hledáte mobil? Podle vědců jste prý nadprůměrně inteligentní
Zapomínáte klíče a velmi často hledáte mobil? Podle vědců jste prý nadprůměrně inteligentní Věčně hledáte svoje klíče, nevíte, kam jste si dali mobil nebo kde jste zaparkovali auto. Ne, nepíšeme o lidech ve středních letech, ale o dvacátnících, kteří velmi často řeší problémy typu "sakra, kam jsem to dal?". Zapomínání běžných věcí každodenního života je však podle některých vědců důkazem vaší nadprůměrné inteligence. Kde je ale pravda?