Kategorie Inteligence

Článek
Tuto hádanku vyřeší správně jenom 1 % lidí: Víte, ve které sklenici je nejvíc vody?
Tuto hádanku vyřeší správně jenom 1 % lidí: Víte, ve které sklenici je nejvíc vody? Lámete si rádi mozkové závity? Potom jsme si pro vás připravili opravdu zapeklitou hádanku, která je naprosto jiná, než jste běžně zvyklí. Její řešení je na první pohled velmi jednoduché, ale ukrývá v sobě spoustu záludností. Máte-li za to, že tuhle hádanku vyřešíte levou zadní, směle do toho!
Článek
Rozmlouváte sami se sebou? Podle psychologů jste prudce inteligentní
Rozmlouváte sami se sebou? Podle psychologů jste prudce inteligentní Přistihli jste se někdy, že mluvíte sami se sebou? Zkrátka pokud rádi nahlas přemýšlíte, rozhodujete se nebo řešíte nejrůznější problémy, rozhodně netrpíte žádnou duševní poruchou. Naopak psychologové tvrdí, že tento způsob komunikace je velmi přínosný pro psychiku a že je typický hlavně pro velmi inteligentní jedince. Patříte k nim taky?
Článek
Zapomínáte klíče a velmi často hledáte mobil? Podle vědců jste prý nadprůměrně inteligentní
Zapomínáte klíče a velmi často hledáte mobil? Podle vědců jste prý nadprůměrně inteligentní Věčně hledáte svoje klíče, nevíte, kam jste si dali mobil nebo kde jste zaparkovali auto. Ne, nepíšeme o lidech ve středních letech, ale o dvacátnících, kteří velmi často řeší problémy typu "sakra, kam jsem to dal?". Zapomínání běžných věcí každodenního života je však podle některých vědců důkazem vaší nadprůměrné inteligence. Kde je ale pravda?
Článek
TEST: Vytáčí vás tyto zvuky? Možná trpíte nemocí
TEST: Vytáčí vás tyto zvuky? Možná trpíte nemocí Jedná se o nemoc zvanou misofonie. V podstatě jde o to, že lidem s touto poruchou vadí rušivé zvuky jako hltání, pískání, prskání, kýchání, mlaskání, funění, žvýkání, chroupání či třeba hlasité dýchání. Tyto zvuky jsou sice vesměs nepříjemné skoro pro každého, jenže u postižených je tento pocit "nepohodlí" dotažen do naprostého extrému.
Článek
Narodilo se vaše dítě v jednom z těchto znamení? Pravděpodobně máte doma malého génia
Narodilo se vaše dítě v jednom z těchto znamení? Pravděpodobně máte doma malého génia Již v útlém věku můžeme snadno odhalit, zda náš maličký potomek bude génius. Některé děti totiž do vínku dostaly velkou dávku chytrosti a inteligence. Podle všeho právě za tento dar může znamení zvěrokruhu, ve kterém se děti narodily.
Článek
Tři nejchytřejší znamení zvěrokruhu mezi ženami. Budete překvapeni, jak to perfektně sedí!
Tři nejchytřejší znamení zvěrokruhu mezi ženami. Budete překvapeni, jak to perfektně sedí! Ačkoliv se ženy mylně domnívají, že muži nepreferují inteligentní polovičky, opak je pravdou. Muže nesmírně přitahují inteligentní ženy, se kterými mohou hovořit na jakékoliv téma a zcela se jim otevřít. Věděli jste však také to, že mezi znameními horoskopu existují tři znamení, která patří v ženském světě k těm nejinteligentnějším?
Článek
Jsou emočně inteligentní lidé šťastnější a úspěšnější?
Jsou emočně inteligentní lidé šťastnější a úspěšnější? Emoční inteligence je v psychologickém světě velmi uznávaným rysem lidské osobnosti. Často bývá spojena se štěstím a úspěchem v životě. Mnoho z nás by ani neřeklo, že je emočně inteligentní. Co to tedy emoční inteligence je a jak se projevuje?