Jak nejlépe zhubnout v obličeji? Pomůže vám nejen obličejová jóga a vyšší příjem tekutin

Jak nejlépe zhubnout v obličeji? Pomůže vám nejen obličejová jóga a vyšší příjem tekutin Zdroj: Shutterstock

Chcete vědět, jak vypadat v obličeji hubenější? Jestli je vaším cílem vyrýsovat obličej, zbavit se povislých tváří nebo i dvojité brady, běžte na to komplexně a dodržujte soubor hned několika pravidel. Co konkrétně vám tedy pomůže nejlépe zhubnout v obličeji?

Zaměřte se na kardio cvičení

Při spalování tuků celého těla, a tedy i v obličeji, je velmi účinné zvláště kardio cvičení. Chcete-li zhubnout v obličeji, začněte se pravidelně věnovat rychlé chůzi, běhu, jízdě na kole nebo plavání. Kardio cvičení se můžete věnovat i v posilovně, a to například na běžeckém pásu, rotopedu, orbitreku nebo veslařském trenažeru.

Cvičte obličejovou jógu

Pokud toužíte vypadat v obličeji hubenější a zároveň svou tvář pěkně vyrýsovat, začněte pravidelně cvičit také obličejovou jógu. Tato obličejová gymnastika vám navíc pomůže vyhladit vrásky a dodat vaší pleti mnohem mladistvější vzhled. Základní cviky obličejové jógy jsme pro vás sepsali v jednom z našich článků.

Zdroj: Shutterstock Přestaňte pít alkohol a dodržujte pitný režim

Zhubnutí obličeje souvisí také s jeho odvodněním. Jak tedy odvodnit obličej, aby vypadal štíhleji? Začněte se vyhýbat alkoholu a kofeinovým nápojům, které dehydratují a které přispívají k tomu, že vaše tělo začne zadržovat vodu, a to i v obličeji. Vaše tvář tak může působit natekle a nafoukle. Na druhou stranu své tělo dostatečně hydratujte. V průběhu dne vypijte ideálně 1,5 litru čisté neperlivé vody.

Hlídejte si příjem sodíku

Jestliže chcete zhubnout v obličeji, hlídejte si rovněž příjem sodíku, který nejčastěji naleznete v kuchyňské soli. Při vaření proto co nejméně solte a začněte se rovněž vyhýbat polotovarům a konzervovaným jídlům, která jsou na sodík bohatá. Zvýšený příjem sodíku totiž vede k zadržování tekutin, což opět přispívá k otokům obličeje.

Nastavte si pravidelný spánkový režim

Spánek regeneruje celé tělo a také obličej, který bude po vydatném spánku působit odpočatým dojmem. Každý den naspěte nejlépe 6 až 8 hodin. Ve stejnou dobu choďte spát a ve stejnou dobu vstávejte, a to i o víkendu.

Zdroj: Shutterstock Další pravidla, která vám pomohou zhubnout v obličeji

Nastavte si zdravý jídelníček bohatý na bílé maso, ovoce, zeleninu, ořechy, semínka, luštěniny, celozrnné potraviny, mléčné výrobky a zdravé rostlinné oleje.

Zvyšte svůj příjem vlákniny.

Zahrňte do svého jídelníčku protizánětlivé potraviny (například kurkumu, zázvor, kari, skořici, chilli, ořechy, tučné mořské ryby, bobulovité ovoce nebo listovou zeleninu), díky kterým nebude váš obličej opuchlý.

Vyhýbejte se stresu.

Zdroj: Healthline.com, Medicalnewstoday.com, Jenzeny.cz
Autor:
Publikováno: 23. 1. 2023 09:42 Nahlásit obsah