Proč jsou Francouzky tak okouzlující? Poznejte tajemství jejich přirozené krásy

Proč jsou Francouzky tak okouzlující? Poznejte tajemství jejich přirozené krásy Zdroj: Shutterstock.com

Francouzky jsou proslulé svým osobitým šarmem a smyslem pro eleganci. Na své přirozené kráse, o kterou s láskou pečují, si zakládají už od holčičího věku. Francouzky ví, že nic se nemá přehánět. Právě ony zastávají rčení, že v jednoduchosti je krása. Jaké je tedy tajemství jejich proslulého šarmu?

Francouzky se přijímají se vším všudy

Francouzské ženy se mají rády se všemi svými přednostmi i nedostatky. Přijímají své tělesné proporce i věk. Právě o Francouzkách se říká, že jsou to ženy, které dokážou stárnout s grácií a které si rozhodně nedělají těžkou hlavu z přibývajících vrásek.

Jen stěží tak ve Francii narazíte na ženu po botoxu či po plastice nosu či prsou. Služby plastických chirurgů zkrátka nejsou nic pro ně.

Zdroj: Shutterstock.com

Nesnaží se být perfektní za každou cenu

Když si pozorně prohlédnete francouzské ženy, zjistíte, že zbožňují neformálnost a ležérnost. Malé chybky a nedokonalosti, které najdete v jejich oblečení, doplňcích nebo mírně neupraveném účesu, berou s nadhledem sobě vlastním. Tento přístup jim umožňuje vypadat přirozeně a cítit se svobodně. A přesto jsou velmi elegantní a krásné.

Používají pouze několik kosmetických přípravků, za které si rády připlatí

Francouzky se v případě kosmetických přípravků drží pravidla „čím méně, tím lépe“. Na svou pleť, pokožku těla a vlasy si pořizují pouze několik základních přípravků. A to micelární vodu, pleťový hydratační krém, pleťovou masku, tělový krém, opalovací mléko nebo šampony, balzámy a kondicionéry na vlasy.

Nic víc nepotřebují. Francouzky si naopak zakládají na tom, že kosmetické přípravky, které používají, musí být velmi kvalitní, za což si také rády připlatí.

Zdroj: Shutterstock.com Přeplácaný make-up? Pro Francouzky je základem přirozené líčení

Když se podíváte do kosmetické tašky Francouzek, najdete zde pouze pár malovátek. A to podkladový make-up nebo bb-cream, rozjasňovací pudr, řasenku, oční linky a rtěnku. Francouzské ženy si zakládají na velmi jemném líčení, díky kterému vypadají přirozeně i velmi mladistvě.

Co Francouzky doslova nesnášejí je konturování obličeje. Tímto způsobem se podle nich zakrývají přirozené rysy obličeje a tvář tak vypadá velmi nepřirozeně. Francouzské ženy namísto toho raději na svá líčka nanášejí rozjasňovací pudr.

Přirozené obočí podtrhuje krásu Francouzek

Podobným způsobem Francouzky přistupují také k úpravě svého obočí. Zakládají si na tom, aby vypadalo naprosto přirozeně. K jeho úpravě proto rozhodně nepoužívají výrazné tužky, nebo dokonce linky. V případě stylingu obočí si vystačí s pouhým gelem.

Zdroj: Shutterstock.com

Červená rtěnka: Nechybí v kabelce žádné Francouzky

Jediná výrazná věc, na kterou Francouzky, co se týče make-upu, nedají dopustit je červená rtěnka. Nezáleží na tom, zda mají na sobě džíny a tričko nebo volné šaty s šik kloboukem. Právě červená rtěnka povýší jejich vzhled na novou úroveň a dodá jim neuvěřitelný šarm.

Autor:
Publikováno: 3. 5. 2019 10:45 Nahlásit obsah
Loading...