Suchá masáž umí zatočit s celulitidou. Kartáčujte se vždy směrem k srdci

Suchá masáž umí zatočit s celulitidou. Kartáčujte se vždy směrem k srdci Zdroj: Pexels.com

Trápí vás pomerančová kůže? Namísto krémů slibujících zázračné účinky začněte proti celulitidě každý den bojovat suchou masáží. Postup je jednoduchý, ovšem už za pár týdnů bude celulitida na vašich problematických partiích minimálně viditelná. V čem tkví hlavní trik suché masáže, na kterou nedají dopustit hlavně japonské ženy?

Suché kartáčování pomáhá v boji proti pomerančové kůži

Celulitida trápí spoustu žen bez rozdílu věku i váhy. Nemusíte mít pouze nadváhu či obezitu. Nepěkně vypadající pomerančová kůže se objevuje také u štíhlých žen nebo u žen, které pravidelně sportují. Ovšem jak se celulitidy co nejúčinněji zbavit? Nespoléhejte se pouze na krémy slibující zázračné účinky. Každý den si dopřejte desetiminutovou suchou masáž, kterou si v boji proti celulitidě oblíbily hlavně Japonky.

Základem je kartáč s přírodními štětinami

Co vše na suchou masáž potřebujete? V prvé řadě si pořiďte kvalitní kartáč s přírodními štětinami. Tento masážní kartáč by měl dosahovat velikosti vaší dlaně. Důležité je, aby měl také dlouhou rukojeť. Díky tomu pohodlně dosáhnete na všechna místa svého těla.

Tip: Které kartáče jsou pro suchou masáž nejvhodnější? Vybírejte si masážní kartáče vyrobené z kančích štětin nebo koňských žíní.

Zdroj: Flicr.com Jak na suchou masáž

Suchou masáž si dopřávejte každý večer těsně před sprchováním. Speciálním kartáčem si za sucha masírujte problematické partie svého těla postižené celulitidou. Tedy stehna, hýždě, bříško nebo paže. Abyste eliminovala projevy celulitidy, kartáčujte se pomalu směrem ze spodu nahoru. Všechny vaše pohyby musí vždy směřovat k srdci. Nesnažte se na svou kůži příliš tlačit, kartáčujte se jemněji. Celý proces pro vás musí být příjemný a bezbolestný. 

Po suchém kartáčování se osprchujte. Pokud chcete podpořit účinek suché masáže, můžete ve sprše střídat studenou vodu s teplou. Nakonec své tělo namažte zpevňujícím tělovým mlékem.

Suchá masáž podporuje proudění krve i lymfy

Suchá masáž je vhodná pro všechny typy pokožky. Právě tento proces dokáže ve vašich problematických partiích rozproudit lymfu, která bude z vašeho těla lépe odvádět toxické a odpadní látky. Suchým kartáčováním podpoříte rovněž cirkulaci krve. Výsledkem bude na pohled zdravější a pevnější pokožka. 

Viditelné zmírnění celulitidy očekávejte za dva až tři týdny. Kartáčovat se však musíte každý den ideálně po dobu deseti minut. Jak přesně provádět suchou masáž vám ukáže i následující video.

Autor:
Publikováno: 10. 8. 2020 12:00 Nahlásit obsah