Trend jménem skip-care: Minimalismus v péči o pleť, který prosazovaly už naše babičky

Trend jménem skip-care: Minimalismus v péči o pleť, který prosazovaly už naše babičky Zdroj: Shutterstock.com

Nadměrná péče pokožce našeho obličeje škodí. Pokud si ráno pravidelně čistíte pleť, nanášíte sérum, denní krém a make-up a večer se odlíčíte, dáte si pleťovou masku a poté noční krém či olej, je jenom otázkou času, kdy to vaše pleť přestane snášet. Proto je tu trend skip-care, který říká, že v péči o pleť je méně někdy mnohem více.

Našim babičkám stačilo málo, přesto měly krásnou pleť

Naše babičky a prababičky si mohly nechat o pleťových sérech a výživných olejích jenom zdát. Každé ráno a večer si pouze opláchly obličej studenou vodou a posléze jej namazaly niveou, indulonou nebo vepřovým sádlem. Navzdory této jednoduché péči měly zdravě vypadající a krásnou pleť.

Tento dřívější způsob péče o pleť je pro dnešní ženy, které naráz používají až několik kusů pleťových produktů, doslova noční můrou. Svou nadměrnou péčí však svou pleť zatěžují. Pokožka jejich obličeje tak může být podrážděná, náchylná k červenání a tvorbě pupínků, někdy dokonce přestane daný kosmetický produkt snášet.

Zdroj: Shutterstock.com Skip-care: Méně je někdy více

Na tuto skutečnost odpovídá trend skip-care, který vznikl v Jižní Korey. Podle tohoto trendu by měly být dnešní ženy v péči o pokožku svého obličeje minimalistické, a přesto by měly dopřát své pleti vše, co potřebuje. K tomu, aby si udržely bezchybnou pleť, přitom podle skip-care nepotřebují používat kvanta pleťové kosmetiky, ale stačí jim pouze nezbytný základ. Jaká jsou tedy základní pravidla trendu skip-care?

Zaměřte se pouze na nutný základ

Svou pleť si čistěte dvakrát denně ráno a večer. Ráno se namažte svým denním krémem s vysokým ochranným faktorem. Právě díky tomuto ochrannému faktoru předejdete vzniku pigmentových skvrn a dalších vrásek. Večer si na svou pleť po vyčištění naneste svůj noční krém, ovšem nic víc.

Zdroj: Shutterstock.com Podle skip-care stačí, když pokožce svého obličeje dopřejete pleťovou masku jednou týdně. Pleťový peeling vám pak stačí použít pouze jednou za 14 dnů. V péči o pleť přitom přestaňte používat zbytečné produkty a zaměřte se pouze na nutný základ.

Používejte produkty jedné značky

Skip-care dále radí, že byste mezi sebou neměla pleťové produkty nadmíru kombinovat. Používejte pouze základní přípravky stejné značky, které mají podobné látkové složení.

Přípravky by měly odpovídat typu vaší pleti

Co je rovněž podle skip-care důležité, kosmetické produkty, které při péči o pleť používáte, by měly odpovídat přesně typu vaší pleti. Zaměřte se také na složení kosmetiky, kterou si nanášíte na tvář. Měla by být bez konzervačních látek a parfémů. Prospěšné pro vaše pleť naopak bude, když bude obsahovat vitamin C, kolagen nebo kyselinu hyaluronovou.

Autor:
Publikováno: 24. 9. 2020 12:03 Nahlásit obsah