7 věcí, které zaručeně zničí vaše manželství

7 věcí, které zaručeně zničí vaše manželství Zdroj: Shutterstock

Jsou věci, které by se v manželství a celkově v partnerském vztahu prostě dělat neměly. I přesto, že to v tu chvíli nemusíte myslet nijak zle, partner to postupem času, kdy se problémy budou na sebe nabalovat, uvidí jinak. Přichystali jsme si tedy pro vás 7 věcí, na které byste si měli dávat pozor, pokud chcete, aby vaše manželství vydrželo.

Jeden kritizuje toho druhého

Zkritizujete cokoliv, co váš partner udělá? Uklidí kuchyni, vy ale přesto jdete a ještě tam něco doděláte? Nejenže podrýváte tímto partnerovo sebevědomí, ale ničíte pomalu ale jistě i vaše manželství. Muži všeobecně chtějí být těmi úžasnými a doceněnými, tak se jednou přemozte a nějaké to smítko přehlédněte. Pokud vám vadí nějaká partnerova vlastnost, ještě předtím než ho budete chtít měnit, zeptejte se ho, zda o to vůbec stojí!

Věří, že jsou bez sebe „neúplní“

Mnoho lidí uvízne ve své zromantizované iluzi, že je jejich partner tou druhou polovinou a proto, aby byli „dokonalí“ ho potřebují mít u sebe. Jenže tohle je jen známkou nezralosti a osobní nejistoty. Partnerovi tím tento člověk dává na ramena obrovskou dávku odpovědnosti a už svého partnera nebere jako sobě rovného.

Zdroj: Shutterstock

Nemají společné životní cíle

„Jednou mi jedna nevěsta před svatbou vyprávěla o své hádce s jejím v té době stále ještě snoubencem. Měl jí do obličeje na konci hádky vmést tuto větu: „Myslíš si, že o mně víš všechno, ale nevíš nic.“ Proto jsem se i zeptal, zda ji zajímalo, jak to myslel, ona mi na to však jen odpověděla, že takový je a neřešila to. O rok později otěhotněla a dozvěděla se, že její manžel nikdy neměl v úmyslu mít děti, protože je nesnáší a proto se s ní i rozvedl,“ vypověděl kněz JP Reynolds. Je sice krásné, že jste do sebe zamilovaní až po uši, pokud se ovšem výrazně rozcházíte v důležitých věcech ohledně vaší budoucnosti, ukončete to dříve, než bude pozdě.

Všechno je důležitější než vztah

Ať už je to práce, vaše rodina nebo přátele, vše je pro vás důležitější než váš vztah? V tom případě je něco hrozně špatně! Je naprosto pochopitelné, že některé situace vyžadují vaši pozornost v jistý moment více než vztah, ale pokud se to začne stávat pravidlem nežli výjimkou, musíte se pak zeptat sami sebe, co se děje a co vám ve vztahu vadí. Pokud na všechno budete dva, budete silnější a nebudete se cítit osamělí.

Nejsou si rovní

Ve vztahu by neměl byt vůdce a ten co je veden. Obě dvě strany by si měly být rovny a žádné „výhry“ v partnerství neexistují. Alespoň ne ve zdravém a spokojeném vztahu.

Zdroj: Shutterstock

Jeden z partnerů si více nárokuje

Často se stává, že se jeden z partnerů a většinou to bývá žena, ve prospěch rodiny vzdá svých snů. Může to být vzdělání nebo i práce, ve které byla spokojená. To je holt břemeno ženy, ale také se stává, že si potom myslí, že jí muž něco dluží. Takhle by to určitě být nemělo! Ve vztahu, ať už jste to vy, kdo se něčeho vzdal, nikdy vám ten druhý nic nedluží. Bylo to vaše rozhodnutí a měli jste právo na to se dobrovolně rozhodnout.

Nedostatek emocionální a fyzické intimity

Nedostatek intimity – a to jak emocionální tak i fyzické – znamená to, že je v něčem obrovský problém. Často to bývá způsobeno nedostatečnou komunikací mezi partnery nebo nevyřešeným problémem, který nad vámi pořád krouží. Mluvte spolu, hádejte se, prostě cokoliv jen nemlčte a nedělejte, že se nic neděje. Je důležité říct, co vám vadí, tak stejně jako je důležité říct tomu druhému, co pro vás znamená. A pamatujte, emocionální pouto povede k fyzické intimitě. Vše je propojeno a všechno spolu ve vztahu souvisí. Co dáváte, to se vám i vrátí.

Autor:
Publikováno: 14. 2. 2022 17:33 Nahlásit obsah