Američtí manželé dodržují neobvyklý ložnicový zvyk: Každý večer usínají na jiné straně postele

Američtí manželé dodržují neobvyklý ložnicový zvyk: Každý večer usínají na jiné straně postele Zdroj: Shutterstock.com

Když s někým žijete v dlouhodobém vztahu a sdílíte jednu domácnost, přirozeně jste si vyvinuli nejrůznější rituály. Každý z vás také určitě usíná na své straně postele. Kdybyste ulehli na opačnou stranu než obvykle, jistě by se vám špatně spalo. To ale není případ jednoho amerického páru, který svým ložnicovým rituálem překvapil nejednoho člověka.

Partneři, kteří si neurčili svou půlku postele

Máte pevně dané místo na pravé, či levé straně manželské postele, ze kterého se odmítáte kamkoliv přesunout? Potom vás překvapí zvláštní zvyk jednoho amerického manželského páru, o kterém na svém twitterovém účtu napsal redaktor amerického deníku Washington Post Jeff Stein.

„Před několika měsíci mi jeden pár, se kterým se přátelím, řekl, že každou noc nespí na stejné straně postele. Když jdou večer spát, nikdo z nich ještě neví, na kterou půlku postele ulehne. Ještě teď jsem z toho mimo,“ popsal na sociální síti novinář, který dodal, že tento nápad mu přišel jako čistá anarchie, ale přesto jej zaujal.

Zdroj: Twitter.com

Chaos, šílenství a život v nejistotě?

Jeff Stein tímto neobvyklým rituálem svých přátel šokoval ostatní. Většina diskutujících tuto skutečnost nepobrala a označila ji za chaos, šílenství nebo život v nejistotě. Dlouhodobí partneři a manželé přeci jenom spávají na jedné straně postele, kterou považují za „svou“, klidně celý život. Svou stranu si přitom uzurpují nejen u sebe doma, ale také třeba během dovolených v hotelových pokojích.

„S manželkou máme strany v posteli přesně rozdělené. Pokud někdo z nás omylem usne na špatné straně, ten druhý jej probudí a řekne mu, aby se přesunul na svou půlku. Nejsme přeci zvířata,“ komentoval post uživatel Matthew.

Zdroj: Shutterstock.com

Prohozené strany postele: Nejhorší spaní v životě

Nad zvykem páru kroutí hlavou i další diskutující. „I když je moje žena někdy pryč a jsem doma sám, spím vždy na své půlce postele. Včera jsem pod vlivem tohoto tweetu zkoušel spát na její straně, ale po chvilce jsem se odkutálel zase na svou polovinu,“ směje se uživatel Sen.

A když s vámi v posteli spí ještě malé dítě nebo domácí mazlíček, je pevně dané místo při usínání ještě důležitější. „Nevědět, kam si večer ulehnu a kde usnu je jeden velký chaos. S manželkou jsme si jednou prohodili strany a bylo to pro mě to nejhorší spaní, jaké jsem zažil. Navíc jsme měli v posteli novorozence, takže bylo veselo,“ popsal uživatel Simon.

Prozraďte nám do komentářů, jak je to u vás doma. Spíte s partnerem každý na své půlce postele, nebo je vám jedno, kam si večer lehnete?

Autor:
Publikováno: 7. 8. 2019 12:00 Nahlásit obsah