Nejčastější důvody rozvodu: Rozvodový právník objasnil, o které se jedná

Nejčastější důvody rozvodu: Rozvodový právník objasnil, o které se jedná Zdroj: Shutterstock

Když se dva lidé berou, slibují si, že po svém boku zůstanou šťastně až do smrti. Jenže statistiky mluví jinak. V Česku se následně rozvádí každé druhé manželství. Zajímá vás, jaké jsou nejčastější důvody rozvodu? Rozvodový právník Dennis R. Vetrano Jr. na sociálních sítích odhalil, o které se jedná.

Jaké jsou nejčastější důvody rozvodu?

Pro podání žádosti o rozvod existuje spousta pádných důvodů. Rozvodový právník Dennis R. Vetrano Jr. z amerického New Yorku upozornil na jeden konkrétní důvod, který se velmi často objevuje u pracujících matek.

“Chcete vědět, jaký je nejčastější důvod rozvodu, se kterým se jako rozvodový právník setkávám? Vidím pracující matky, jak dělají úplně všechno. Jejich manželé jim v tom ustupují a říkají: “Nemusím nic dělat! Stará se o děti, uvaří, nakoupí, obstará prádlo, vydělává peníze, platí účty a dělá všechno ostatní,” nastínil častý problém mezi manželi Dennis R. Vetrano Jr. ve svém tiktokovém videu.

Tento rozvodový právník podotýká, že jelikož muži nemají doma co na práci, jelikož vše dělají jejich ženy, věnují se více svým koníčkům a kamarádům. A je logické, že jejich manželky jsou z tohoto stylu života velmi unavené.

Zdroj: Shutterstock Právník vysvětluje, proč ženy dávají žádost o rozvod jako první

Rozvodový právník Dennis R. Vetrano Jr. si v poslední době všiml, že více jeho klientek se rozvádí se svými manžely a jsou iniciátorkami rozvodu. Pracující ženy, které se převážně samy starají o děti a domácnost, jsou zkrátka vyčerpané a už mají dost svého vlastního manželství.

Přestože tyto ženy mají práci na plný úvazek, v jejich domácnostech převládají genderové stereotypy a většinu povinností v domácnosti a ve výchově dětí jim jejich manželé zkrátka přenechávají. 

Zdroj: Shutterstock Rozvodovost v ČR - statistika

Jaká je statistika rozvodovosti v Česku? Podle údajů Českého statistického úřadu se rozvádí zhruba 44 procent uzavřených manželství. Oddané páry spolu vydrží v manželství až do rozvodu v průměru 13,7 let.

Zdroj: Czso.cz, Tn.nova.cz, Boredpanda.com
Autor:
Publikováno: 25. 8. 2023 09:41 Nahlásit obsah