Prvorozený, prostřední, nejmladší nebo jedináček? Pořadí narození ovlivňuje partnerské vztahy

Jste prvorození, prostřední či nejmladší, anebo jste jedináčci? V každém případě pořadí narození v rodině formuje vaši osobnost a také určuje, jak se vám bude dařit v partnerských vztazích. Jací jsou tedy prvorození, prostřední, nejmladší nebo jedináčci jako partneři a jak jim to klape ve vztazích?
Prvorození: Rádi ve vztazích dominují
Přišli jste na svět v rodině jako prvorození? V tom případě je pro vás typická svědomitost, cílevědomost, perfekcionismus, soutěživost a dominance. A právě dominantní se snažíte být i ve vztazích a podvědomě se snažíte svého partnera také ovládat.
Prvorození muži jsou typičtí vůdci. Prvorozené ženy zase bývají sebevědomější, agresivnější a panovačnější než ženy, které se narodily jako prostřední nebo nejmladší. Jak v případě prvorozených mužů, tak v případě prvorozených žen jde o silné osobnosti, které chtějí jít svou vlastní cestou a mít pod kontrolou každičkou situaci.
Prostřední děti: Jsou to rození diplomaté

Díky tomu, že prostřední děti žily v rodině mezi starším a mladším sourozencem, dokonale zvládají umění kompromisu, a to i v partnerských vztazích. Protože jsou rození diplomaté, dokážou se skvěle adaptovat a nevyhledávají konflikty, bývají ve vztahu spokojení a s partnerem jim to dokonale klape. Právě prostřední děti patří k nejvěrnějším a nejpohodovějším partnerům do života.
Prostřední děti dále hledají ve vztahu stabilitu a řád. Leckdy však bývají ve vztahu tajnůstkářští a mívají problémy s partnerskou komunikací. Rovněž inklinují k nezávislosti, což opět vyplývá z pořadí jejich narození v mateřské rodině.
Benjamínci: Nechávají odpovědnost na druhých
Ve srovnání se svými sourozenci jsou nejmladší děti velmi bezstarostné a mají problémy s disciplínou. Rády nechávají druhé, aby o ně pečovali a převzali za ně vedení a odpovědnost. Tato vlastnost benjamínků se často promítá také do partnerských vztahů.
Pokud se nejmladší dítě narodí do rodiny s delším časovým odstupem od svého prostředního sourozence, může mít naopak vlastnosti typické pro jedináčka nebo pro nejstaršího sourozence.
Jedináčci: Bývají často sobečtí

Jedináčci bývají svými rodiči rozmazlováni a hýčkáni. Nikdy se nemuseli přizpůsobovat svým sourozencům, sdílet s nimi hračky nebo se zapojovat do sourozeneckých šarvátek. V jejich pozdějším životě je to pro ně velká nevýhoda. Bývají totiž sobečtí, nediplomatičtí, neústupní či netolerantní, což se negativně projevuje zvláště v partnerských vztazích.
Zdroj: Womansday.com