Zrádné komplimenty: Jak je přijímat, a přitom se nestydět

Zrádné komplimenty: Jak je přijímat, a přitom se nestydět Zdroj: Shutterstock.com

Šéf, partner, milenec nebo kolega z práce. Určitě se vám sem tam stává, že vám někdo vysekne kompliment, ale vy nevíte, jak na něj zareagovat. Kvůli dobře mířené lichotce se však nikdy zbytečně nečervenejte. Poradíme vám, jak s ní správně naložit.

Kompliment přijměte, ale nikdy nevracejte

Co tedy dělat, když vám nějaký muž složí milý kompliment? Prvním pravidlem, na které byste měla myslet, je, že mu lichotku nikdy nevracejte. Vaše slova by se minula účinkem. Naopak mu za kompliment s úsměvem pouze poděkujte a pokračujte dál v konverzaci nebo v činnosti, které jste se věnovala před tím.

Zdroj: Shutterstock.com Lichotky si užívejte a přistupujte k nim sebevědomě

Když vám některý muž zalichotí, že vám to například velmi sluší, často o jeho slovech pochybujete. Přestaňte se ale podceňovat a zkuste odhodit veškerou svou skromnost a slušnost stranou. Komplimenty, které dostanete, si začněte naopak sebevědoměji užívat a ve svém nitru se přestaňte zbytečně shazovat. V opačném případě si jenom podkopete sebevědomí.

Kompliment, který dostanete, nikdy zbytečně nerozebírejte

Pokud dostanete nějaký kompliment, často přemýšlíte nad tím, co jeho prostřednictvím ten druhý vlastně sleduje. Zvlášť, když vám nečekaně vysekne lichotku třeba tchýně nebo kolega z práce. Ať už je kompliment myšlen upřímně, nebo jde o manipulativní techniku, přestaňte jej zbytečně rozebírat. Užijte si naopak ten milý pocit, který lichotka přináší, a jděte dál.

Zdroj: Shutterstock.com Motivujte se k dalšímu postupu

Pochválil vás nadřízený za dobře odvedenou práci? Anebo vám kamarádka vysekla lichotku, že jste viditelně zhubla? Naučte se ke komplimentům přistupovat jako k věcem, které vás namotivují k tomu, abyste šla v životě stále dál a dosáhla ještě lepších výsledků. Tyto komplimenty s poděkováním přijímejte, ale nevracejte. Zapracujete tím na svém sebevědomí, které vám otevře cestu k novým možnostem.

Nezapomeňte chválit také ostatní

Jestli je to na místě, chvalte také ostatní kolem sebe. Pokud jsou nad věcí a umí přijímat komplimenty, odměnou vám budou úsměvy, pozitivní nálada a upevnění vzájemného vztahu.

Autor:
Publikováno: 28. 11. 2019 12:04 Nahlásit obsah