Jak po odhalení nevěry obnovit důvěru: Chcete-li zachránit vztah, otevřeně komunikujte a začněte spolu opět intimně žít

Jak po odhalení nevěry obnovit důvěru: Chcete-li zachránit vztah, otevřeně komunikujte a začněte spolu opět intimně žít Zdroj: Shutterstock.com

Choulostivá zpráva na messengeru nebo příliš důvěrná SMS, které si přečetl ten podváděný z páru. Odhalení nevěry zpravidla přichází jako blesk z čistého nebe a dokáže pořádně zamávat s každým z nás. Pokud chcete i přes toto zjištění zůstat se svým partnerem ve vztahu, zapracujte na vzájemném obnovení důvěry. Co byste pro to měla udělat?

Záchrana vztahu po odhalení nevěry: Dáte svému partnerovi ještě šanci?

Objevila jste náhodně zprávu v messengeru, kterou jste si neměla nikdy přečíst? Jestliže jste zjistila, že váš partner má milenku, vše se ve vašem současném vztahu radikálně změní. Spousta párů tento kritický okamžik neunese a pro dobro obou se rozejde.

Jestliže jste ale dokázala bouři po nevěře překonat a váš partner vám slíbil, že bude sekat latinu, váš vzájemný partnerský vztah má stále šanci. Určitou dobu po odhalení nevěry si můžete být paradoxně mnohem blíž a překonaná partnerská krize může váš vztah dokonce posílit.

Přejete-li si z určitých důvodů setrvávat ve vztahu, musíte spolu s partnerem v prvé řadě obnovit dřívější harmonii a důvěru. Na čem konkrétně se vyplatí zapracovat?

Zdroj: Shutterstock.com

Komunikujte spolu a snažte se pochopit, co se stalo

Když zjistíte, že měl partner milenku, jste v prvé řadě nešťastná, naštvaná a cítíte se velmi podvedená. Když po čase tato bouře pomine a začnete se s tím, co se stalo, postupně vyrovnávat, začněte o této minulosti s partnerem otevřeně komunikovat.

Je pro vás důležité vědět a pochopit, co se stalo, ale hlavně z jakého důvodu nevěra vznikla. Uvědomte si, že každý z vás má na nevěře určitý podíl. Není od věci, když se do budoucna vyvarujete zjištěných chyb, které by mohly opět ohrozit váš vztah.

Nechtějte vědět všechno

I když s partnerem o proběhlé nevěře otevřeně mluvíte, rozhodně od něj nechtějte vědět všechno. Zvlášť podrobnosti intimního rázu by vás mohly nepěkně poranit na duši a následná obnova vztahu by pro vás byla mnohem těžší, ne-li nemožná.

Žijte spolu tak, jak jste byli zvyklí

Nevyhýbejte se s partnerem jeden druhému. I když je to těžké, snažte se spolu žít tak, jak tomu bylo ještě před odhalením nevěry. Věnujte se společným koníčkům, choďte ven s přáteli, anebo si udělejte společný čas pro své děti.

Zdroj: Shutterstock.com

Obnovte ztracenou důvěru

Pokud vás váš protějšek stále přesvědčuje, že svůj mimopartnerský či mimomanželský vztah už dávno ukončil a že má rád jenom vás, naučte se mu opět důvěřovat. Abyste mohli spolu fungovat, je pro vás budování ztracené důvěry tím nejpodstatnějším úkolem. I když z pohledu podvedeného je to velmi těžké. Jako podváděná osoba přitom začněte důvěřovat nejen svému partnerovi, ale také sobě sama.

Začněte spolu opět intimně žít

Ruku v ruce s obnovením důvěry jde také obnovení sexuálního života. I když máte na intimní hrátky s partnerem i pár týdnů či měsíců po provalení nevěry minimální chuť, podle psychologů a sexuologů byste se měla překonat. Právě i pravidelný sexuální život je pro zdravě fungující partnerský vztah velmi důležitý.

Odpusťte, ale nezapomeňte

I když vás to, co se stalo, vnitřně užírá, svému partnerovi zkuste po čase odpustit. Vzduch se ve vašem vztahu pročistí a společně se vám bude dýchat mnohem lépe. Neznamená to ale, že byste měla zapomenout na to, co se stalo, nebo dělat, že vůbec nic nebylo.

Autor:
Publikováno: 11. 11. 2019 12:00 Nahlásit obsah