Kategorie Linecké cukroví

Článek
Jak na nejrychlejší vánoční cukroví? Připravte 5 druhů z jednoho základního těsta
Jak na nejrychlejší vánoční cukroví? Připravte 5 druhů z jednoho základního těsta Chtěli byste naráz upéct hned několik druhů vánočního cukroví, ovšem tlačí vás čas? Pokud chcete mít letos napečeno opravdu co nejrychleji, připravte si vánoční cukroví z jednoho těsta. Jak na to? Udělejte si linecké těsto, ze kterého upečete hned 5 druhů cukroví. Vánoční pečení si tedy tímto způsobem velmi usnadníte.
Článek
Recept na makové linecké s citronovým krémem. Letošní hit mezi vánočním cukrovím dostane i vás
Recept na makové linecké s citronovým krémem. Letošní hit mezi vánočním cukrovím dostane i vás Chcete si letos vedle tradičního vánočního cukroví připravit i méně obvyklé druhy? Vyzkoušejte recept na makové linecké cukroví, které vás dostane svou chutí. Makové linecké slepte ideálně citronovým krémem zvaným lemon curd. Tuto kombinaci si nebudete moci vynachválit!
Článek
Tradiční linecké cukroví: Příprava těsta, vyvalování, vykrajování, pečení a slepování mají několik pravidel
Tradiční linecké cukroví: Příprava těsta, vyvalování, vykrajování, pečení a slepování mají několik pravidel Linecké patří v Česku k nejoblíbenějšímu vánočnímu cukroví. Při jeho přípravě se však nevyplatí jakkoliv experimentovat. Jak pří přípravě těsta na linecké, tak při dalších krocích přípravy lineckého cukroví byste měli dodržet tradiční postup. Výsledek bude díky tomu naprosto dokonalý.
Článek
Kdy začít péct vánoční cukroví? Každý druh to má jinak, připravte si plán
Kdy začít péct vánoční cukroví? Každý druh to má jinak, připravte si plán Rozhodli jste se, že si letos napečete všechno vánoční cukroví sami? V tom případě si jistě říkáte, kdy přesně začít. Odpověď na tuto otázku závisí na tom, pro jaké druhy vánočního cukroví jste se rozhodli. Zatímco na zázvorky je čas již koncem listopadu, například vosí hnízda si připravte až těsně před Vánoci.