Kategorie Long Covid

Článek
Covidové nehty: Nový příznak koronaviru, ke kterému dochází až po prodělání nemoci
Covidové nehty: Nový příznak koronaviru, ke kterému dochází až po prodělání nemoci Po prodělání koronaviru spousta lidí trpí dlouhodobou únavou nebo si stěžuje na nadměrné vypadávání vlasů. Na nový příznak koronaviru, který se objevuje několik týdnů po onemocnění, upozornili britští vědci. Jedná se o tzv. covidové nehty, pro které jsou typické příčné rýhy.
Článek
12 nejčastějších dlouhodobých problémů po překonání covidu-19: Až 100 procent vyléčených lidí bojuje s únavou
12 nejčastějších dlouhodobých problémů po překonání covidu-19: Až 100 procent vyléčených lidí bojuje s únavou I když se z onemocnění covid-19 vyléčíte, nemáte vyhráno. Negativní testy na covid nevylučují, že se vám po prodělání koronaviru nevyhnou další zdravotní komplikace. Na dlouhodobé problémy, se kterými se po překonání covidu-19 lidé potýkají, se zaměřili vědci z Indiana University. Zveřejnili seznam 12 nejčastějších z nich. Které potíže to jsou?
Článek
Long covid: Co to je, jaké má příznaky a koho nejčastěji postihuje
Long covid: Co to je, jaké má příznaky a koho nejčastěji postihuje V případě některých lidí, kteří již nemají pozitivní test na koronavirus, ovšem mají přetrvávající zdravotní obtíže, se mluví o tzv. long covidu. Co to vlastní long covid (v překladu dlouhý covid) je a jakým způsobem se projevuje?
Článek
Slovenku Lenku trápí koronavirus dlouhé měsíce. Nakazila se při práci v nemocnici, nyní se potýká s Long Covid
Slovenku Lenku trápí koronavirus dlouhé měsíce. Nakazila se při práci v nemocnici, nyní se potýká s Long Covid Žila aktivním životem a pravidelně sportovala. Život o 180 stupňů jí ale změnila nákaza novým koronavirem, s jehož následky se vypořádává dlouhé měsíce. Řeč je o Slovence Lence Sochor z Banské Bystrice, která žije 16 let ve Velké Británii. Covidem se nakazila v nemocnici, kde pracuje. Koronavirus u ní však přešel do fáze Long Covid.
Článek
Covidové prsty přetrvávají až pět měsíců po překonání infekce. Tento projev zvaný “long covid” může dle vědců značit zánět v těle
Covidové prsty přetrvávají až pět měsíců po překonání infekce. Tento projev zvaný “long covid” může dle vědců značit zánět v těle Jedním z příznaků nového koronaviru jsou tzv. covidové prsty. Jde o vyrážku červené až fialové barvy, která se objevuje na prstech dolních končetin během nákazy covidem-19. Tento příznak zpravidla zmizí do 15 dnů od vyléčení, podle amerických vědců vám však ve výjimečném případě mohou covidové prsty zůstat po dobu až pěti měsíců.