Dámské kotníkové boty jako nestárnoucí podzimní trend: Tyto kousky se budou letos nosit

Dámské kotníkové boty jako nestárnoucí podzimní trend: Tyto kousky se budou letos nosit Zdroj: Shutterstock.com

Bez dámských kotníkových bot si takřka žádná z nás nedokáže představit podzimní sezonu. Tento evergreen vládne dámským botníkům už spoustu let. Každý podzim však mívá jinou podobu. V jaké dámské kotníkové obuvi budete in letos?

Kotníkové boty na zavazování: Fenomén, který neomrzí

Zdroj: Shutterstock.com Fenoménem posledních let jsou kotníkové boty na zavazování. Ani letos by vám neměly chybět ve vašem botníku. Ať už sáhnete po klasické podzimní verzi, nebo po vyteplené beránkem, vyšlápnout si můžete v kotníkových botách na zavazování s nízkým i středním širokým podpatkem.

Tento typ kotníkové obuvi rozhodně nenoste pouze v černé barvě. Nepřehlédnutelná budete v odstínech modré, šedé, bordó, zelené, žluté nebo hnědé. Na kotníkových botách na zavazování nádherně vypadá ozdobné prošívání i kombinace lesku a matu.

Kombinace kovbojských a chealsea kotníčkových bot

Zdroj: Shutterstock.com Jestli se necítíte v kotníkových botách na zavazování, sáhněte po kombinaci kovbojských a chealsea kotníčkových bot. Tato hladká obuv má zaoblené až ostřejší špičky, jsou pro ni charakteristické i elastické postranní panely a nízký až střední široký podpatek. Kromě černé tomuto typu dámských kotníkových bot letos vládne bordó a hnědá, ale i tmavě modrá barva. Těmto botám sluší rovněž kombinace hladké kůže se semišem.

Zvířecí vzory jsou stále v kurzu: Letos boduje tmavá hadí kůže

Zdroj: Pixabay.com Proč nosit dámské kotníkové boty pouze v jedné barvě? In jsou zvířecí vzory, a to zvlášť v případě kotníčkových bot na zavazování nebo kombinace kovbojských a chealsea bot. Zvířecím potiskem však nemusí být pokryta celá bota. Lépe vypadá, když má tento potisk pouze její zadní část. Který zvířecí vzor letos vede? Jednoznačně hadí kůže v černých, tmavě modrých, khaki nebo bordó odstínech.

Kotníčkové boty s nápadným zipem pro odvážné

Zdroj: Yes.edu.in Letošní podzimní sezonu neplní zip na kotníčkových botách pouze praktickou funkci. Kromě nenápadného postranního zipu jsou trendy ozdobné zipy, kterých si všimnete na první pohled. Čím jsou na dámských kotníčkových botách výraznější a extravagantnější, tím lépe.

Traktorová podrážka jako módní prvek

Zdroj: Shutterstock.com Kotníkové boty s traktorovou podrážkou – ať už na zavazování, nebo typu chealsea – patří k dalším hitům letošní sezony. Tato dámská obuv přitom nemusí působit vůbec hrubě. Kromě kalhot si ji totiž můžete vzít s přehledem k podzimním šatům nebo sukni. Tyto dámské boty s robustní podrážkou jsou navíc ideální obuví do deštivých podzimních dnů.

Autor:
Publikováno: 11. 10. 2019 12:00 Nahlásit obsah