Jak se obléct na vánoční večírek: Vsaďte na eleganci a nesnažte se být příliš sexy

Jak se obléct na vánoční večírek: Vsaďte na eleganci a nesnažte se být příliš sexy Zdroj: Shutterstock.com

Chystáte se na vánoční večírek? Možná právě přemýšlíte nad tím, jak se na něj obléknout. Přípravu na firemní vánoční party rozhodně nepodceňujte. Abyste se vyhnula případnému trapasu, poradíme vám, co si vzít na sebe, a kterým outfitům se raději vyhnout.

Nesprávným oblečením si můžete pokazit pověst

Zvlášť ženy, které se chystají na vánoční večírek, by se dle nepsaného dress codu měly obléct slušně a přiměřeně k dané akci. V opačném případě by si totiž nesprávnou volbou oblečení mohly pokazit dlouho budovanou pověst ve firmě. Pokud se zrovna chystáte na vánoční firemní party i vy, co byste si tedy měla vzít na sebe?

Co udělat v prvé řadě? Přečtěte si pozorně pozvánku

Už vám přišla pozvánka na vánoční večírek? Přečtěte si ji opravdu velmi pozorně. Ve většině případů na ní totiž bývá i předepsaný dress code. Právě podle něj se rozhodujte, které oblečení zvolit. Díky tomu budete přesně vědět, zda se obléct formálně, nebo naopak neformálně až ležérně.

Zdroj: Shutterstock.com Doporučená délka sukně: Nad kolena

Chcete vyrazit na vánoční večírek v sukni či šatech? Držte se toho, že by jejich základní délka měla být mírně nad kolena. A rozhodně nikdy výše. Kdybyste si na večírek vzala sukně či šaty mini délek, působila byste příliš vyzývavě až nepatřičně.

Oblékněte se decentně a elegantně

Model, který si vyberete, by měl ve výsledku působit decentně a elegantně. Navíc byste se v něm měla také dobře cítit. Krokem vedle jsou naopak příliš extravagantní a pestrobarevné modely. Zapomeňte také na příliš světlé oblečení. Na vánočním večírku může dojít k nehodě třeba v podobě rozlitého vína, což by se nepěkně projevilo právě na vašem oblečení.

Tipy na konkrétní outfity

V čem tedy můžete na vánoční firemní party vyrazit? S ohledem na dress code, který budete mít pravděpodobně uvedený na pozvánce, se můžete rozhodnout například pro:

  • jednobarevné koktejlové šaty nad kolena
  • černé krajkové šaty
  • decentní overal s dlouhými nohavicemi
  • volné elegantní šaty s dlouhými rukávy
  • společenské kalhoty kombinované s blůzkou
  • pouzdrová sukně nad kolena s elegantním tričkem nebo blůzkou

Zdroj: Shutterstock.com

Které oblečení na vánoční večírek rozhodně nepatří?

Jako žena byste v prvé řadě měla zapomenout na přílišnou vyzývavost, a to v podobě odhalených ramen, velmi krátkých sukní nebo příliš hlubokého dekoltu. Dress code říká, že by tak pro vás měly být tabu hlavně minisukně a vyzývavé šaty titěrných velikostí. Zkrátka, na firemní party se nesnažte být nikdy příliš sexy.

Co dále na vánoční večírek nepatří? I když je na pozvánce k firemnímu večírku uvedeno, že máte přijít v neformálním oblečení, dejte si na výběru svého outfitu pořádně záležet. Zapomeňte tak třeba na vytahané svetry a volná trička v kombinaci s roztrhanými či sepranými džíny a teniskami.

Autor:
Publikováno: 9. 12. 2019 12:17 Nahlásit obsah