Móda odhalených kotníků neboli flanking vévodí i jaru 2020

Móda odhalených kotníků neboli flanking vévodí i jaru 2020 Zdroj: Shutterstock.com

Ohrnuté nebo zkrácené kalhoty, nízké ponožky a holá kůže. Stejně jako v předchozích letech bude také letošnímu jaru vévodit móda odhalených kotníků neboli flanking. Víte ovšem, jak holé kotníky nosit a s jakými modely je kombinovat?

Flanking sází na holé kotníky

Odhalené kotníky jsou trendem posledních let a nevyhnou se ani letošnímu jaru. Tomuto módnímu trendu se v zahraničí přezdívá flanking. Jde konkrétně o složeninu slov flashing (blýsknout se) a ankle (kotník). Při flankingu je důležité, abyste v kombinaci s tříčtvrtečními či ohrnutými nohavicemi a obuví s nízkými ponožkami (nebo ideálně bez ponožek) předvedla na odiv své holé kotníky.

Zdroj: Shutterstock.com Čím kratší, tím lepší

Pokud jste této módě propadla, odhalit svou holou kůži v oblasti kotníků můžete jak v kombinaci se sportovními teniskami, tak s lodičkami, mokasíny nebo balerínami. Podstatné je, abyste si vzala nízké (nebo žádné) ponožky a oblékla se do úzkých kalhot, které budou mít zkrácenou délku nebo které si na několikrát ohrnete.

Vsadit přitom můžete na džíny nebo lněné či společenské kalhoty. Obléci si k nim můžete svetry, mikiny nebo jednoduchá bavlněná trička, přes která si přehodíte stylové sáčko či jarní bundičku. Slušet vám ovšem bude i košile či jednobarevná blůzka.

Zdroj: Shutterstock.com Kdy je nejlepší čas na odhalené kotníky

Holou kůži odhalte až s příchodem teplého jarního počasí. V opačném případě si koledujete o rýmu a nachlazení. Některé ženy mohou v důsledku módy odhalených kotníků trpět i na častější záněty močových cest.

Pruh holé kůže mezi kalhotami a obuví (a případně ponožkami) vám bude slušet i v průběhu léta, ovšem i začátkem podzimu. V zimě se naopak holým kotníkům s ohledem na své zdraví raději vyhněte.

Zdroj: Shutterstock.com Holé kotníky si oblíbili i muži

Trend odhalených kotníků se netýká jenom žen, velké oblibě se těší i mezi muži. Holé kotníky přitom dávají na odiv nejen ve volném čase, ale stále častěji je kombinují i se společenským oblečením.

Autor:
Publikováno: 13. 3. 2020 10:00 Nahlásit obsah