Módní trendy roku 2021. Do popředí se dostávají zemité barvy a vrací se teplákové soupravy

Módní trendy roku 2021. Do popředí se dostávají zemité barvy a vrací se teplákové soupravy Zdroj: Shutterstock.com

Módní trendy jsou v neustálém pohybu. Dokazuje to také letošní rok 2021, v rámci kterého módní návrháři i oděvní značky upřednostňují jedinečné střihy, barvy, vzory i textilie. Které módní trendy tedy budou vládnout celému roku 2021?

Rok 2021 se ponese v zemitých barvách

Podle módních expertů bude rok 2021 přát oblečení v zemitých barvách, které se podle nich v příštích letech mohou stát novými neutrály. Zemité barvy, jako je hořčičně žlutá, tmavě hnědá či rezavě červená, budou v roce 2021 vysoce konkurovat minimalistické černé, šedé a bílé.

Velký návrat hlásí teplákové soupravy

Teplákovky patřily k velkým hitům 90. let 20. století. V roce 2021 se i vzhledem k pandemii koronaviru, v důsledku které musíme většinu času trávit doma, tento trendy kousek dostává opět na výsluní. Návrat hlásí nejen velurové teplákové soupravy, na scénu se vrací také teplákovky z hedvábí, saténu nebo úpletu.

In jsou úplety a žebrované látky

Pokud vyrazíte ven, ležérní domácí oblečení zkuste již v jarních měsících vyměnit za svršky z žebrovaných látek nebo úpletu. Pletené svetry a šaty v roce 2021 dominují zimní a jarní módě. Žebrované kousky v lehčím provedení se pak přenesou i do módních letních trendů.

V létě se vrátí sukně a šaty mini délek

Jak můžeme vypozorovat u trendů, které nastolují módní návrháři, v létě 2021 se na scénu vrátí sukně a šaty mini délek. Oblíbená bude například sukně klasického áčkového střihu, která bude dosahovat sotva do poloviny stehen.

Do popředí se dostane šedá džínovina

Během roku 2021 se neobejdete ani bez kalhot nebo bundičky vyrobených z šedé džínoviny. Oblíbenost šedého deninu ostatně podtrhla společnost Pantone, která vyhlásila klasickou šedou Ultimate Grey za jednu z barev roku 2021. Abyste nabudila pocit optimismu, zkuste šedou barvu kombinovat s veselými pastelovými barvami nebo s jasně žlutou Illuminating, která je dle Pantone druhou barvou roku 2021.

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2021 09:43 Nahlásit obsah