Módní trendy roku 2022: V hlavní roli proužky, perly a minisukně

Módní trendy roku 2022: V hlavní roli proužky, perly a minisukně Zdroj: Shutterstock

Zajímá vás, jaké módní trendy budou vévodit letošnímu roku 2022? Největší hity v oblasti módy se rozhodně nebudou držet při zemi. Ve hře je extravagance, zábavný styl i návrat starých trendy kousků. Které módní trendy roku 2022 by tedy neměly chybět ani ve vašem šatníku?

Horizontální, vertikální a diagonální pruhy: Trendy vzor roku 2022

Pruhy, kam se podíváte. Horizontální, vertikální i diagonální. Právě tento vzor bude v oblasti módy vévodit roku 2022. A to úplně na všech kouscích oblečení.

S horizontálními, vertikálními i diagonálními pruhy v nejrůznějších barvách se setkáme snad na všech kouscích oblečení. Na svetrech, cardiganech, topech, blůzkách, košilích, šatech, dámských kostýmcích, kalhotách nebo teplákových soupravách.

Rok 2022 přeje návratu minisukní

Vyřadila jste už dávno minisukně ze svého šatníku? Módní trendy roku 2022 přímo vybízí k tomu, abyste si v této délce nakoupila opět nové kousky. Pouzdrové či áčkové minisukně noste tak, abyste v nich nepůsobila příliš vyzývavě. A to například v kombinaci s košilí, svetříkem nebo volnějším tričkem. 

Co je také důležité, v případě, že se rozhodnete pro minisukně, buďte soudná. Zvažte, zda na tento trend roku 2022 máte postavu, nebo nikoliv.

Zdobení perlami jako žhavý trend roku 2022

Že jsou perly pouze výsadou starších žen? Módní trendy roku 2022 říkají, že toto tvrzení je velký omyl. Perly jsou opět v kurzu, a to nejen na čelenkách a náušnicích. Obléknout si můžete také halenky, trička, cardigany či svetry zdobené perlami. Perly noste také na balerínkách, teniskách nebo sandálech. 

A s čím perlovou halenku, tričko, cardigan nebo svetr kombinovat? Tyto šik kousky si oblečte klidně k džínům nebo legínám v imitaci kůže a obujte si klasické tenisky.

Oblečte se do modrofialových odstínů

Barvou roku 2022 je podle společnosti Pantone modrofialová very peri. Tento příjemný odstín se promítl také do módních trendů roku 2022. V modrofialové barvě very peri letos rozhodně vynosíte šaty, dámské kalhotové a sukňové kostýmy, overaly, pletené svetry, košile, topy, ale i kalhoty.

V odstínu very peri se rozhodně nebojte vrstvit hned několik stejně barevných kousků naráz. Zkombinujte je rovněž s doplňky v témže odstínu. Modrofialovou very peri však můžete zkombinovat i s dalšími zářivými barvami, třeba žlutou nebo zelenou.

Zdroj: Refinery29.com. Usatoday.com, Diva.aktuality.sk

Autor:
Publikováno: 14. 1. 2022 09:34 Nahlásit obsah