Tříměsíční holčičku zabil v dětské postýlce teriér. Pes zaútočil, zatímco rodiče miminka byli v přízemí domu

Tříměsíční holčičku zabil v dětské postýlce teriér. Pes zaútočil, zatímco rodiče miminka byli v přízemí domu Zdroj: Shutterstock

V pondělí 7. června se v irském hrabství Waterford stala velká tragédie. V jednom z rodinných domů zaútočil pes na miminko spící v dětské postýlce. Tříměsíční holčička Mia byla s těžkým poraněním hlavy převezena do nemocnice v Corku. Svým zraněním však bohužel podlehla.

Teprve tříměsíční miminko přišlo o život poté, co jej škaredě pokousal pes, kterého vlastnila jeho rodina. Podle informací britského portálu Daily Mail mělo jít o teriéra. Pokousanou holčičku Miu ležící v dětské postýlce našla ve dvě hodiny ráno její teta, která šla miminko zkontrolovat, zda stále spinká.

Ženě se však naskytl strašný pohled. Miminko leželo bezvládně v postýlce a mělo pokousanou hlavičku. Rodina holčičky ihned zavolala záchrannou zdravotní službu. Mia bohužel svým těžkým zraněním v nemocnici v irském Corku podlehla.

Celá nešťastná událost se odehrála v noci, kdy holčička spala v ložnici, která se nacházela v prvním patře rodinného domu. Zbytek rodiny včetně maminky byl v tuto dobu v přízemí. Nešťastnou smrt tříměsíčního miminka v současné době prošetřuje irská policie, která se snaží zjistit, proč teriér na holčičku vůbec zaútočil.

Zdroj: Shutterstock Smrtící útok psa na miminko se odehrál na irském maloměstě Clashmore, které má pouhých 1800 obyvatel. I když se 20letá maminka a 30letý táta mrtvé holčičky přistěhovali do městečka teprve nedávno, tato nešťastná událost zasáhla celou komunitu.

“Je to velmi smutná zpráva, když se probudíte a zjistíte, za jakých strašných okolností přišlo o život tříměsíční dítě,” uvedl místní starosta. “Je to naprosto hrozná situace, když je život takto malého děťátka ukončen za zcela děsivých podmínek,” komentovala celý případ také irská ministryně spravedlnosti Heather Humphreysová.

Zdroj: Irishtimes.com, Dailymail.co.uk

Autor:
Publikováno: 18. 6. 2021 12:48 Nahlásit obsah