Pantone barva roku 2022 je modrofialová Very Peri. Zařaďte ji i vy do svého šatníku

Pantone barva roku 2022 je modrofialová Very Peri. Zařaďte ji i vy do svého šatníku Zdroj: Shutterstock

Společnost Pantone vybírá každým rokem jeden barevný odstín, který se stane trendem nejen v oblasti módy či bytového designu. Pantone barvou roku 2022 se stala modrofialová Very Peri. Posvítíme si na to, jaká je podstata tohoto odstínu a jakým způsobem jej můžete nosit, abyste v něm letos opravdu zazářila.

Barva roku 2022 se inspirovala jemným květem barvínku

Společnost Pantone vyhlásila barvou roku 2022 odstín 17-3938 Very Peri. Jedná se o modrofialovou barvu, která je inspirovaná jemným květem barvínku (Vinca), označovaným v minulosti také jako brčál.

Ve vyjádření společnosti Pantone stojí, že barva roku 2022 Very Peri má reprezentovat změnu, novou budoucnost, ale také zvědavost, vynalézavost, odvážnou kreativitu a bezstarostné sebevědomí. 

Jak nosit barvu roku 2022? Na různé způsoby

Barva roku 2022 Very Peri ovlivňuje trendy v nejrůznějších oblastech. Pronikla samozřejmě také do světa módy. Zajímá vás, jakým způsobem můžete tuto modrofialovou barvu inspirovanou jemnými květy barvínku zařadit do svého šatníku? Máte spoustu možností.

V barevném odstínu Very Peri perfektně vypadají například pletené svetry, šaty, dámské kalhotové či sukňové kostýmky, dámské topy a košile, ale i dámské kalhoty. Nebojte se navíc nosit v tomto odstínu naráz hned několik kousků.

Trendy doplňky ve Very Peri: V hlavní roli nejen kabelky

Jak dále nosit barvu roku 2022? Promítněte ji také do svých módních doplňků. V barevném odstínu Very Peri vypadají fantasticky například kabelky, ledvinky, batohy, pásky, šály, ale i čelenky nebo náušnice.

Kromě módních doplňků vsaďte také na obuv v tomto modrofialovém odstínu. A to třeba na kozačky, lodičky nebo tenisky. 

Odstín Very Peri letos ovlivní v letošním roce také dámskou manikúru a bude patřit i mezi nejtrendy barvy vlasů.

Zdroj: Design-milk.com, Glamourmagazine.co.uk, Huffpost.com

Autor:
Publikováno: 3. 1. 2022 10:23 Nahlásit obsah