Kategorie Pěstování orchidejí

Článek
Orchidej nekvete. Co dělat?
Orchidej nekvete. Co dělat? Orchideje patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám v českých domácnostech. Když si jednu z rostlinek pořídíme, často se stává, že kvete pouze jednou. Když o ni budete správně pečovat, vaše orchidej bude znovu obsypaná květy. Co tedy dělat?
Článek
Kam umístit orchidej, aby kvetla: Držte se hned několika pravidel
Kam umístit orchidej, aby kvetla: Držte se hned několika pravidel Milujete orchideje a nemůžete se nabažit jejich pestrobarevných květů? Aby tato oblíbená pokojová rostlina prospívala, zkuste dodržovat několik zásad jejího pěstování. Nejde pouze o zálivku, přihnojování či pravidelné přesazování, velmi důležité je také správné umístění orchideje. Na jakém místě vám bude tato pokojovka nejvíce prospívat?
Článek
Opičí orchidej je unikát z Jižní Ameriky. Její květy se podobají tváři paviána
Opičí orchidej je unikát z Jižní Ameriky. Její květy se podobají tváři paviána Na světě existuje více než na dvacet tisíc druhů orchidejí. Každý druh se liší barvou, tvarem i vůní květů. Věděli jste ale, že existuje opičí orchidej, jejíž květy připomínají opičí tvář? Tato vzácná exotická květina rodu Dracula simia či Dracula gigas roste ve volné přírodě v Jižní Americe a má velmi výjimečný vzhled.
Článek
Jak správně zalévat orchidej? Zálivka této oblíbené pokojovky má svá pravidla
Jak správně zalévat orchidej? Zálivka této oblíbené pokojovky má svá pravidla Jakým způsobem, jak často a v kterou denní dobu zalévat orchidej, abyste se mohli stále těšit z její krásy? Pokud doma pěstujete orchideje, vyplatí se na tuto otázku znát přesnou odpověď. Špatně provedenou zálivkou totiž můžete své orchideji naopak velmi ublížit.
Článek
Nejlepší domácí hnojivo na orchideje: Vyzkoušejte rýžovou vodu, banánové slupky nebo brambory
Nejlepší domácí hnojivo na orchideje: Vyzkoušejte rýžovou vodu, banánové slupky nebo brambory Orchideje jsou vznešenými pokojovými rostlinami, které nám dělají radost krásou svých květů. Jenže, co když vaše orchidej neprospívá? Podpořte její růst a kvetení osvědčenými domácími hnojivy na orchideje. Po použití banánových slupek, brambor, melasy nebo rýžové vody vám orchideje pokvetou jako nikdy předtím.
Článek
Nejošklivější orchidej na světě roste na Madagaskaru. Botanici tento nový druh objevili v roce 2020
Nejošklivější orchidej na světě roste na Madagaskaru. Botanici tento nový druh objevili v roce 2020 Orchideje jsou vyhlášeny svou krásou. Právě proto si je jako pokojové rostliny tak rádi pořizujeme do svých domovů. Jenže mezi 30 druhy nádherných orchidejí, které na Zemi existují, byste našli jednu černou ovci. Tou je orchidej Gastrodia angicellus, kterou vědci v roce 2020 objevili na Madagaskaru.
Článek
Hnojivo z banánové slupky přinutí orchideje, aby znovu vykvetly: Těšte se na záplavu pestrobarevných květů
Hnojivo z banánové slupky přinutí orchideje, aby znovu vykvetly: Těšte se na záplavu pestrobarevných květů Orchideje patří k nejvznešenějším pokojovým rostlinám. Ovšem jak jsou krásné, tak jsou i rozmarné. Jestli vám orchidej naposledy kvetla před několika měsíci a nyní ji zdobí pouze zelené listy, k opětovnému vykvetení ji přinutíte i díky banánové slupce. Ta totiž obsahuje spoustu důležitých živin, které orchidej podpoří v jejím dalším kvetení.