Kategorie Příroda

Článek
Jak se rodí chameleoni? O jejich výjimečném příchodu na svět jste neměli ani tušení
Jak se rodí chameleoni? O jejich výjimečném příchodu na svět jste neměli ani tušení Chameleoni jsou pozoruhodní živočichové, kteří mění svou barvu podle emocí. V případě tohoto ještěra však stojí za pozornost i jeho samotný příchod na svět, který se napříč živočišnými druhy opravdu vymyká. Pokud vás zajímá, jak se rodí chameleoni, podívejte se na následující video. Jde totiž o jedno z nejneuvěřitelnějších narození na světě.
Článek
Matka zabíjí divoká zvířata se svou 4letou dcerkou. Vychováváte vražedkyni, kritizují ji lidé
Matka zabíjí divoká zvířata se svou 4letou dcerkou. Vychováváte vražedkyni, kritizují ji lidé Novozélandská nimrodka Jesica Murphy sdílí vášeň pro lov divokých zvířat i se svou čtyřletou dcerou Lylou. Někteří lidé však tento přístup nedokážou zkousnout. 23letá Jesia Murphy říká, že jí kvůli tomu někteří lidé posílají výhrůžky smrtí nebo tvrdí, že ze své dcery vychovává vražedkyni. Co si o tom myslíte vy?
Článek
Taťána Kuchařová si vychutnává krásy Toskánska. Loni zde byla ještě se svým bývalým manželem
Taťána Kuchařová si vychutnává krásy Toskánska. Loni zde byla ještě se svým bývalým manželem Modelka Taťána Kuchařová odjela do italského Toskánska, kde si užívá nejen krás místní přírody. Kromě úchvatné krajiny a nádherného pobřeží je Toskánsko proslulé i vínem a výbornou kuchyní. Taťána Kuchařová se do tohoto italského regionu vydala už po několikáté. Loni ještě jako vdaná žena s doprovodem, letos jako single kráska.
Článek
Minimalistická chata uprostřed přírody vypadá jako domeček na stromě. Osloví vás svou jednoduchostí
Minimalistická chata uprostřed přírody vypadá jako domeček na stromě. Osloví vás svou jednoduchostí Měli jste jako malí domeček na stromě, kde jste si hráli s kamarády? Chcete-li se v dospělosti vrátit do dětských let, můžete se inspirovat minimalistickou chatkou, která vyrostla na jednom z kopců v maďarské župě Zala. Právě tato stavba vypadá jako verze domku na stromě pro dospělé a je z ní nádherný výhled do okolní přírody.
Článek
Muže v Nízkých Tatrách skutečně zabil medvěd, potvrdila pitva. Slovenští lesníci varují před dalšími útoky
Muže v Nízkých Tatrách skutečně zabil medvěd, potvrdila pitva. Slovenští lesníci varují před dalšími útoky V pondělí 14. června našli lidé nedaleko slovenské obce Liptovská Lúžna u Ružomberoku tělo 57letého muže. Jak posléze potvrdila pitva, tento muž zemřel v Nízkých Tatrách na zranění způsobená útokem medvěda. Jde o první známý případ za posledních sto let, kdy člověka na Slovensku zabil medvěd.
Článek
Změny od pondělí 22. března: Za sportem a do přírody můžeme po celém okrese, zákaz cestování mezi okresy platí nadále
Změny od pondělí 22. března: Za sportem a do přírody můžeme po celém okrese, zákaz cestování mezi okresy platí nadále Pandemická opatření v Česku se částečně uvolňují. Vláda ve čtvrtek 18. března rozhodla, že od pondělí 22. března můžeme sportovat a chodit do přírody po celém okrese. Zákaz cestovat mezi okresy však platí dál. Ten, kdo vlastní v jiném okrese chatu či chalupu, má tedy nadále smůlu.
Článek
Koronavirus zabíjí častěji muže: Proč tomu tak je?
Koronavirus zabíjí častěji muže: Proč tomu tak je? I když jsou ženy všeobecně po staletí považovány za slabší a zranitelnější než muži, v případě koronaviru je více obětí z řad mužů. Jak je to možné?
Článek
Udržitelné Vánoce: Prožijte vánoční svátky ekologicky a bez stresu
Udržitelné Vánoce: Prožijte vánoční svátky ekologicky a bez stresu Ekologickou udržitelnost řešíme snad ve všech sférách našeho života. I proto začíná spousta lidí přemýšlet nad tím, jak prožít pohodové vánoční svátky a vyhnout se nadměrnému konzumu. Štědrý den tu máme za pár týdnů, přinášíme vám proto k zamyšlení několik tipů, díky kterým během Adventu tolik nezatížíte přírodu a zbavíte se i nadměrného stresu.
Článek
Poznáte v přírodě majku fialovou? Nevědomost vás může stát zdraví
Poznáte v přírodě majku fialovou? Nevědomost vás může stát zdraví Krásné jarní počasí zve na delší procházky do přírody. Milujete rozkvetlé jarní rostliny, poletující motýly a bzučení včel? I když je jarní příroda krásná, číhá v ní na vás řada možných nebezpečí. Jedním z nich je majka fialová, nejjedovatější brouk Česka, který dosahuje velikosti až čtyři centimetry. Máme se jej opravdu bát?