Změny od pondělí 22. března: Za sportem a do přírody můžeme po celém okrese, zákaz cestování mezi okresy platí nadále

Změny od pondělí 22. března: Za sportem a do přírody můžeme po celém okrese, zákaz cestování mezi okresy platí nadále Zdroj: Shutterstock

Pandemická opatření v Česku se částečně uvolňují. Vláda ve čtvrtek 18. března rozhodla, že od pondělí 22. března můžeme sportovat a chodit do přírody po celém okrese. Zákaz cestovat mezi okresy však platí dál. Ten, kdo vlastní v jiném okrese chatu či chalupu, má tedy nadále smůlu.

Většinou pandemických restrikcí, které vstoupily v Česku v platnost 1. března a Češi je měli původně dodržovat tři týdny, se budeme muset řídit dále. Vláda je během svého jednání ve čtvrtek 18. března prodloužila až do neděle 28. března, kdy končí nouzový stav.

Co se ale změní? Od pondělí 22. března začne platit, že za sportem a do přírody můžeme vyrážet po celém okrese, ve kterém máme svoje trvalé bydliště. Každý, kdo sportuje, bude moci nově odložit roušku i v zastavěném území. Ovšem s podmínkou, že od druhých dodrží dvoumetrový rozestup.

Od 22. března rovněž začne platit, že lidé, kteří mají za sebou dvě dávky očkování proti covidu-19, budou moci navštívit zařízení sociální péče a zdravotnická zařízení poskytující dlouhodobou či následnou lůžkovou péči bez testu na covid. Hranici okresů budou nově moci překročit i lidé, kteří cestují za dětmi do sociálních ústavů.

Pro běžné lidi však zákaz cestování mezi okresy trvá i nadále. Pokud tedy vlastníte v jiném okrese chatu či chalupu a chtěli byste ji navštívit, nebudete to ani po 22. březnu možné.

Autor:
Publikováno: 22. 3. 2021 10:18 Nahlásit obsah