Kategorie Protiepidemický systém PES

Článek
Lockdown v Česku potrvá do 22. ledna. Přinášíme přehled, co platí
Lockdown v Česku potrvá do 22. ledna. Přinášíme přehled, co platí Česká vláda protáhla nouzový stav do 22. ledna. Stále tedy zůstáváme v 5. stupni PES, který představuje tvrdý lockdown. Ztrácíte se v tom, co je nyní povoleno, omezeno, či zakázáno? Sepsali jsme stručný přehled, co v rámci lockdownu v Česku do 22. ledna platí.
Článek
Česko se vrací na 4. stupeň PES. V pátek 18. prosince zavřou hospody a hotely, naopak obchody, služby a skiareály budou otevřené
Česko se vrací na 4. stupeň PES. V pátek 18. prosince zavřou hospody a hotely, naopak obchody, služby a skiareály budou otevřené V Česku se bude v důsledku zhoršující se koronavirové situace opět zpřísňovat. V pátek 18. prosince nás čeká přechod z 3. stupně do přísnějšího 4. stupně protiepidemického systému PES. Vláda v pondělí 14. prosince rozhodla, že od pátku zavřou restaurace a hotely a bude platit zákaz nočního vycházení. Obchody však zůstanou otevřené.
Článek
V Česku v úterý 8. prosince přibylo 5 848 nakažených koronavirem. Jde o nejvyšší číslo za poslední dva týdny
V Česku v úterý 8. prosince přibylo 5 848 nakažených koronavirem. Jde o nejvyšší číslo za poslední dva týdny Jak uvádí statistika ministerstva zdravotnictví, v úterý 8. prosince v Česku vzrostl počet infikovaných covidem-19 o 5 848. Jde o nejvyšší nárůst za poslední dva týdny. Denní počet nově nakažených se již držel pod hranicí pěti tisíc, pouze v úterý 1. prosince hygienické stanice v Česku zaznamenaly 5 180 nových případů.
Článek
Od středy 9. prosince se v Česku zpřísňují opatření: Restaurace zavřou v 8 večer, začne platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti
Od středy 9. prosince se v Česku zpřísňují opatření: Restaurace zavřou v 8 večer, začne platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti Česká vláda v pondělí 7. prosince rozhodla, že s ohledem na rostoucí index protiepidemického systému PES zpřísní v Česku některá opatření. Nová nařízení, která začnou platit od středy 9. prosince, dolehnou zejména na bary, restaurace a další stravovací zařízení. Budou se týkat také trhů. PES ve třetím stupni však zatím zůstává.
Článek
Česko je krůček od 4. stupně protiepidemického systému PES. Zda zavřou restaurace, obchody či kadeřnictví, rozhodne vláda
Česko je krůček od 4. stupně protiepidemického systému PES. Zda zavřou restaurace, obchody či kadeřnictví, rozhodne vláda Rizikové skóre v protiepidemickém systému PES vzrostlo v neděli 6. prosince na 64. Toto číslo odpovídá čtvrtému stupni pohotovosti, který je mnohem přísnější. Zhoršením epidemické situace v Česku se má v pondělí 7. prosince zabývat vláda. Je tedy otázkou, zda budou muset opět zavřít některé maloobchody či restaurace.
Článek
Česko ve čtvrtek 3. prosince přechází do 3. stupně PES: Přinášíme přehled, co platí
Česko ve čtvrtek 3. prosince přechází do 3. stupně PES: Přinášíme přehled, co platí Česká vláda rozhodla, že se ve čtvrtek 3. prosince přesouváme ze čtvrtého do třetího stupně protiepidemického systému PES. Čeká nás tedy další rozvolňování opatření, která mají zastavit šíření nového koronaviru v Česku. Víte tedy, s čím konkrétně počítat? Máme pro vás stručný přehled.
Článek
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí Česká republika přechází v pondělí 23. listopadu v rámci protiepidemického systému PES z pátého stupně do mírnějšího čtvrtého stupně. Co to pro nás v praxi znamená? Prodlouží se například provoz obchodů či výdejních okének a zákaz nočního vycházení bude o několik hodin kratší. Přinášíme podrobný přehled, co nově od 23. listopadu platí.
Článek
Koronavirus v Česku a postupné uvolňování: Pravidla, která nově platí od středy 18. listopadu
Koronavirus v Česku a postupné uvolňování: Pravidla, která nově platí od středy 18. listopadu Od středy 18. listopadu začínají v Česku platit nová pravidla, která mají za úkol zmírnit šíření nového koronaviru. Změny nastávají zejména v obchodech a ve školách. Ovšem nejen to. Máme pro vás přehledný seznam změn, které jsou nově v platnosti a které vyplývají z protiepidemického systému PES.
Článek
Omezení počtu zákazníků v obchodech platí od středy 18. listopadu: Na 15 metrů čtverečních může být jeden člověk
Omezení počtu zákazníků v obchodech platí od středy 18. listopadu: Na 15 metrů čtverečních může být jeden člověk Česká vláda schválila, že od středy 18. listopadu začne platit omezený počet zákazníků v obchodech. Na ploše 15 metrů čtverečních bude přitom moci nakupovat pouze jeden člověk. Podle své plochy v metrech čtverečních tak bude mít každý obchod stanovený maximální počet zákazníků ve svých vnitřních prostorách. Jak by to tedy mělo vypadat v praxi?
(1) Načíst více